+48 41 344 40 10, 41 346 29 03
pn. - pt. 08:00 - 18:00, sob. 10:00 - 14:00

Bez kategorii

Wyświetlanie 1–10 z 21 wyników

Berlin – Poczdam

Niemcy to kraj tysięcy możliwości o bogatej historii, leżący w Środkowej Europie nad Morzem Bałtyckim i Północnym. Zadziwia najstabilniejszą gospodarką w Unii Europejskiej. Jest to kraj bardzo różnorodny, znajdują się tu wielkie metropolie z architektonicznymi perełkami, z wielkimi domami towarowymi i mnóstwem klubów, jak i pełne uroku małe malownicze miasteczka roztaczające błogą atmosferę i zapraszające do wędrówek i wypoczynku. Tradycyjne wioski folklorowe z festynami piwa i specjałami tutejszej kuchni. Ten wyjątkowy kraj trzeba odkryć, przeżyć i poczuć.

Budapeszt

Budapeszt stolica Węgier, położona w północnej części kraju nad Dunajem. Jest niewątpliwie perełką architektury sięgającej czasów starożytnych, średniowiecza, okupacji Tureckiej i złotego wieku Węgier. Reprezentuje również większość europejskich stylów. To piękne miasto pełne zabytków, kawiarni i restauracji, które oferują wspaniałą kuchnie Węgierską. Szentendre to małe miasteczko z barokowym rynkiem w kształcie trójkąta z wąskimi, krętymi uliczkami, licznymi placami i kolorowymi domami.

Budapeszt – Zakole Dunaju – Eger

Węgry to kraj o niepowtarzalnej atmosferze. Piękne zabytki malownicze krajobrazy i kuchnia Węgierska, która dodaje temu Państwu pikanterii. Znajdziemy tu wiele atrakcyjnych i wartych uwagi miejsc. Niewątpliwie najbardziej popularnym jest Budapeszt ale podróży przez Zakole Dunaju zaskoczy nas swoimi walorami przyrodniczymi i specyficznymi cechami kultury narodowej.

Bułgaria Nesebyr Hotel Perun***

Nesebyr miasto-muzeum, położone na wybrzeżu Morza Czarnego w prowincji Burgas. Często nazywane perłą Bułgarskiej Riwiery lub Dubrownikiem Bułgarii. Ze względu na swoją wyjątkową wartość historyczną, w 1983 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Miasto zachwycające mieszanką architektoniczną, łączącą w sobie mury z czasów rzymskich i bizantyjskich, średniowieczne cerkwie, brukowane uliczki, czy też domy z okresu Odrodzenia. Absolutnie wyjątkowe miejsce, w którym czuć ducha historii, na pewno oczaruje swoją romantycznością. Współczesne życie Nesebyru toczy się dzisiaj w nowej części miasta połączonej niewielkim przesmykiem ze starożytną Mesambrią. Oferuje ono turystom oprócz dużej dawki kultury i tradycji szereg letnich atrakcji: jachty, wędkarstwo, wypożyczenie rowerów, sporty wodne, atrakcje życia nocnego. Ponadto, dużo dobrych restauracji, pubów oraz sklepów z pamiątkami.

Bułgaria Rawda Villa Livia

Rawda to niewielka, urokliwa miejscowość położona w bezpośrednim sąsiedztwie miasta Nesebyr i ok. 5 km na południe od Słonecznego Brzegu. Znajduje się na malowniczym wybrzeżu Morza Czarnego i słynie z romantycznej i spokojnej okolicy. Kurort zachęca swoimi sklepikami, tawernami i barami, w których można poczuć klimat i smaki Bułgarii. Jeśli chcecie Państwo uciec od codziennej rutyny i dynamiki z wielkiego miasta, Rawda jest doskonałym wyborem. To mały kącik, gdzie cisza jest rozkoszą, a piękno jest wszędzie.

Bułgaria Sveti Vlas Hotel Alexandra***

Sveti Vlas to czarujące miasteczko położone u podnóża południowych stoków Starej Planiny z przepięknym widokiem na morze. Usytuowanie pomiędzy morzem, a górami kształtuje jego klimat jako właściwy do leczenia m.in. schorzeń górnych dróg oddechowych. Zbudowane w II tysiącleciu p.n.e. przez starożytnych Traków jest jedną z najstarszych osad w gminie Nesebyr. W czasach starożytnych nazywany był Larisą. W XIV wieku przyjął imię świętego Vlasa – patrona handlarzy, hodowców zwierząt i uzdrowiciela. Obecnie to spokojny kurort z własnym portem jachtowym, najlepszymi barami i restauracjami, modnymi klubami i barami oraz bogatym zapleczem hotelowym. Istnieje regularny transport komunikacji miejskiej z miejscowości Sveti Vlas do oddalonego o 5 km Słonecznego Brzegu i dalej Nesebyru.

Bułgaria Słoneczny Brzeg Hotel Camelot****

Słoneczny Brzeg to największy i najpopularniejszy kurort na wybrzeżu Morza Czarnego. Położony w bezpośrednim sąsiedztwie urokliwego i zabytkowego Nesebyru, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nazwa miejscowości w pełni oddaje panujące w niej warunki klimatyczne – słońce, czysta woda i wydmy sięgające do 20 m wysokości. Plaża bardzo dobrze zagospodarowana, szeroka i piaszczysta z łagodnym wejściem do morza, o długości około 10 km. Uhonorowana tytułem Błękitnej Flagi za czystość wody i piasku. Warunki tutaj sprzyjają sportom wodnym, takim jak windsurfing czy nurkowanie. Zaś bogata infrastruktura turystyczna i niezliczona ilość atrakcji: 2 aquaparki, dyskoteki, puby, liczne restauracje oferujące kuchnię z całego świata zadowolą najbardziej wymagających turystów. Nie bez powodu Słoneczny Brzeg nazywany jest Las Vegas Wschodu.

Czarnogóra Canj Villa Stanisič***

Canj niewielka i urokliwa miejscowości należąca do gminy Bar. Wyjątkowe położenie i specyficzny mikroklimat sprawia, że sama miejscowość uznawana jest za uzdrowisko. Tutejsza plaża, dzięki swojej strukturze, jest wyjątkowa, piasek mieni się we wszystkich odcieniach złota, a woda uderzająca o brzeg nabiera perłowego koloru. Canj leży w centrum Czarnogóry, dlatego jest świetną bazą wypadową na wycieczki po całym kraju.

Czarnogóra Rafailovici Hotel Obala***

Rafailovici to malownicza miejscowość położona przy jednej z najładniejszych plaż naturalnych w Europie. Połączone z Budvą nadmorską promenadą, pozwalająca na niesamowite spacery wzdłuż wybrzeża. Rafailovici jest też świetną bazą wypadową na wycieczki po całej Czarnogórze, która daje wiele możliwości dla spragnionych widoków i przygód. Można popłynąć wodną taksówką na najpiękniejszą plażę w okolicy, tj. Królewską Plażę (Kraljiina Plaža), czy też w krótkim czasie dostać się do Jeziora Szkoderskiego.

Czarnogóra Rafailovici Pensjonat Obala**

Rafailovici to malownicza miejscowość położona przy jednej z najładniejszych plaż naturalnych w Europie. Połączone z Budvą nadmorską promenadą, pozwalająca na niesamowite spacery wzdłuż wybrzeża. Rafailovici jest też świetną bazą wypadową na wycieczki po całej Czarnogórze, która daje wiele możliwości dla spragnionych widoków i przygód. Można popłynąć wodną taksówką na najpiękniejszą plażę w okolicy, tj. Królewską Plażę (Kraljiina Plaža), czy też w krótkim czasie dostać się do Jeziora Szkoderskiego.