Bibione

Jeden z najbardziej znanych i lubianych kurortów we Włoszech. Idealne miejsce do spędzenia wakacji. Znajdziemy tu piękne piaszczyste plaże, lazurowe wody Adriatyku, przepiękne hotele oraz świetne restauracje. Miejsce to oferuje również  mnóstwo tawern, sklepów i lodziarni. To jedyny w swoim rodzaju kurort, tętniący życiem ze świetną lokalizacją. Są tu parki wodne oraz wesołe miasteczko. Osoby, które cenią sobie spokój również znajdą coś dla siebie. Znajdują się tu mało uczęszczane, osiedla z willami, które zostały umieszczone wśród zieleni. W Bibione, każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Cattolica

Niezwykle urokliwie położone miasteczko u wybrzeża Adriatyku. Cattolica znana jest z festiwalu kryminału i Filmu Fantastycznego dlatego też z tej okazji przyjeżdżają tu gwiazdy małego i dużego ekranu. Kurort oferuje bardzo dużo atrakcji kulturalnych. Miasteczko znane jest również z pięknych plaż, malowniczych fontann, placów oraz ruchliwego portu. Jest to idealne miejsce na letni wypoczynek dla zapalonych plażowiczów jak i amatorów sportów wodnych. 

 

Cesenatico

Jeden ze słynniejszych kurortów letnich na wybrzeżu adriatyckim. Ciągnąca się kilometram, świetnie wyposażona plaża oraz doskonałe zaplecze turystyczne co roku przyciągają tysiące turystów z całej Europy. Piękna starówka miasta skupiona wokół kanału wodnego Fosso Venarella. Wzdłuż którego znajdują się bulwary spacerowe, a w kolorowych kamieniczkach znajdziemy świetne lokalne restauracje, trattorie i osterie. Można tu zasmakować wyśmienitej zupy rybnej lub zjeść świeże dania z owocami morza i rybami. Frutti di mare podane przy stoliku rozstawionym na świeżym powietrzu, z widokiem na port i starówkę smakują szczególnie. 
Cesenatico to nie tylko plaża i rozrywka. W położonej nieopodal Rawennie można zwiedzić zabytki, takie jak jedyne zachowane w Europie mozaiki bizantyjskie czy grób Dantego, autora słynnej Boskiej Komedii.

 

Rimini

To najpopularniejszy kurort we Włoszech. Jest niesamowicie lubiany przez turystów. Znajduje się tu jedna z najpiękniejszych plaż w słonecznej Itali. Rymini słynie też z liczynych restauracji z
przepysznym lokalnym jedzeniem, luksusowych hoteli oraz intensywnego życia nocnego. Ale nie tylko, każdy znajdzie tu coś dla siebie! Przepiękna starówka pośrodku bajecznego starego
miasta to tylko jedna z mnóstwa atrakcji dla turystów lubiących aktywne wypoczynki. Znajduje się tu również mnóstwo wartościowych zabytków z czasów starożytnych oraz średniowiecza.

 

Sottomarina 

Nadmorska miejscowość znana przede wszystkim z pięknej ciągnącej się kilometrami plaży z niesamowicie doskonałym jakościowo piaskiem. Sottomarina to raj dla miłośników sportów wodnych, oraz dla amatorów kąpieli słonecznych. Miasteczko znane jest również z wspaniałej kuchni. Restauracje słyną tu w szczególności z dań rybnych oraz owoców morza. Sottomarina to też przepiękna historia z mnóstwem historycznych miejsc oraz z przepięknymi zabytkami.

Wycieczki fakultatywne

 

Każdy turysta jest ubezpieczony w SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. 

  • Koszty Leczenia 10000 EUR
  • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków 15000 PLN
  • Bagaż 800 PLN

Ubezpieczenie jest rozszerzone o choroby przewlekłe i nowotworowe oraz koszty leczenia w skutek zachorowania na Sars-Cov1, Sars-Cov2 z ich mutacjami.

Dodatkowo zalecamy zabranie ze sobą karty EKUZ (karta wyrabiana jest bezpłatnie w placówce NFZ)

Leczenie w przypadku zachorowania na COVID - 19 

W przypadku zachorowania na wczasach leczenie odbywa się na koszt firmy ubezpieczeniowej.

Kwarantanna za granicą

W przypadku kwarantanny klient nie jest obciążony kosztami ewentualnej kwarantanny. Każdy hotel, z którym współpracuje nasze biuro jest przygotowany na taką ewentualność i posiada przeznaczone do tego pokoje. 

Dla chętnych:

Ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej - dodatkowo płatne 4,9% wartości imprezy ( ubezpieczenie od kosztów rezygnacji obejmuje nagłe zachorowanie Ubezpieczonego na Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami. Potwierdzonego diagnozą medyczną);

Umowa ubezpieczenia może być zawarta w terminie najpóźniej do 7 dni od daty zawarcia umowy lub dokonania pierwszej opłaty. W przypadku, gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni, umowę ubezpieczenia można zawrzeć jedynie w dniu zawarcia umowy.

Informacje przejazd autokarem

 

Autokar

Miejsca w autokarze przydzielane są zgodnie z kolejnością zgłoszeń i wskazywane są przez pilota. Każdemu uczestnikowi przysługuje jedno miejsce. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego miejsca w autokarze (jeśli są dostępne) informacje na temat kosztów dostępne są w Biurze Podróży Selva Tour. 

Bagaż

Ilość bagażu na osobę ograniczona jest do jednej walizki lub torby podróżnej maksymalni do 20 kg. oraz niedużego bagażu podręcznego. W autokarze nie ma możliwości dopłacić za nadbagaż, w takim przypadku obsługa odmówi zabrania dodatkowej walizki bądź torby. Bagaże oddawane do luku bagażowego w autokarach powinny być podpisane oraz oznaczone w sposób umożliwiający ich identyfikację właścicielowi w celu zapobiegania pomyłką.

Transport

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia w trakcie przejazdu z przyczyn niezależnych od biura.
Na trasach dojazdowych przejazd odbywa się różnymi środkami transportu, samochodem osobowym, mikrobusem, autokarem turystycznym. Z możliwością kilku przesiadek.
Na trasie przejazdu z Polski do miejsca docelowego za granicą postoje są wyznaczane przez obsługę autokaru co 3-4 godziny (jeśli autokar w danym czasie nie będzie mógł się zatrzymać czas może się wydłużyć).

Zbiórka

Prosimy o bezwzględne przybycie na miejsce zbiórki 15 minut przed planowanym odjazdem autokaru. Godziny podawane w rozkładach jazdy są godzinami odjazdu autokaru z miejsca podstawienia. Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany godzin oraz miejsca wyjazdu.

Bezpieczeństwo podczas podróży

w autokarze obowiązuje zakaz palenia wyborów tytoniowych, papierosów elektrycznych oraz spożywania alkoholu, bądź innych środków odurzających, obsługa autokaru może odmówić zabrania na pokład osoby nietrzeźwej, w każdym z środków transportu prosimy o bezwzględne zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Informacje dojazd własny

 

Voucher

Jest wysyłany na 72 godziny przed wyjazdem na adres email. Na voucherze są dane i adres hotelu oraz informacja o godzinie zameldowania - wymeldowania.