+48 41 344 40 10, 41 346 29 03
pn. - pt. 08:00 - 18:00, sob. 10:00 - 14:00

Berlin – Poczdam

Kraj

Niemcy to kraj tysięcy możliwości o bogatej historii, leżący w Środkowej Europie nad Morzem Bałtyckim i Północnym. Zadziwia najstabilniejszą gospodarką w Unii Europejskiej. Jest to kraj bardzo różnorodny, znajdują się tu wielkie metropolie z architektonicznymi perełkami, z wielkimi domami towarowymi i mnóstwem klubów, jak i pełne uroku małe malownicze miasteczka roztaczające błogą atmosferę i zapraszające do wędrówek i wypoczynku. Tradycyjne wioski folklorowe z festynami piwa i specjałami tutejszej kuchni. Ten wyjątkowy kraj trzeba odkryć, przeżyć i poczuć.

Cena zawiera

  • transport klimatyzowanym autokarem klasy LUX,
  • 2 noclegi w hotelu**/*** w Berlinie (pokoje 2,3 os. z łazienkami),
  • 2 śniadania w formie bufetu,
  • opiekę pilota,
  • realizację programu,
  • ubezpieczenie KL, NNW oraz bagaż.

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu oraz usługi lokalnych przewodników ok. 30 EUR/os.,
  • 2 obiadokolacji + 100 zł/os.,
  • dopłaty do pokoju 1 os. + 100  zł/os.,
  • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji w wysokości 3% wartości imprezy (dla chętnych).

Uwaga!

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od godzin otwarcia obiektów, warunków atmosferycznych oraz innych sytuacji, których nie możemy przewidzieć.

 

1 Dzień

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Poczdamu, zwiedzanie miasta, m.in. spacer po Nowym Ogrodzie, Pałac Cecilienhof – miejsce Konferencji Poczdamskiej. Następnie przejazd autokarem przez rosyjską dzielnicę Alexandrówkę w okolice Parku Sanssouci – zwiedzanie kompleksu pałacowo-parkowego wpisanego na listę UNESCO, spacer po ogrodach, Grób Fryderyka II, Neues Palais –  barokowy pałac wybudowany na zlecenie króla Prus Fryderyka II. Przejazd do hotelu na nocleg.

2 Dzień

Śniadanie. Przejazd do centrum Berlina, zwiedzanie miasta, m.in. Aleksanderplatz – centralny plac oraz główny węzeł komunikacyjny wschodniej części stolicy, Wieża Telewizyjna z zewnątrz, przejście w okolice wyspy muzeów, Katedra Berlińska – renesansowa ewangelicka świątynia, gdzie odbywają się wszystkie najważniejsze nabożeństwa państwowe, piękna panorama stolicy Niemiec z kopuły, Brama Brandenburska – symboliczne wrota miasta, Reichstag – siedziba parlamentu niemieckiego, którego sala posiedzeń zwieńczona została gigantyczną kopułą z tarasem widokowym, Plac Poczdamski – jeden  z największych centralnych placów w Berlinie, Checkpoint Charlie – jedno z najbardziej znanych przejść granicznych w okresie zimnej wojny, wizyta w Muzeum Muru Berlińskiego, East Side Galery – zachowany odcinek Muru Berlińskiego. Powrót do hotelu na nocleg.

3 Dzień

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie stolicy Niemiec, m.in. spacer po ogrodach Pałacu Charlottenburg, ruiny Gedachtniskirche, Europa Center, spacer po słynnym bulwarze handlowym Kurfurstendamm, czas wolny. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych.

Zobacz także oferty w

Zobacz nasze najbardziej atrakcyjne oferty last minute.

Budapeszt

Budapeszt stolica Węgier, położona w północnej części kraju nad Dunajem.
2 noce
2 noce

Rumunia

Rumunia to kraj leżący w południowo- wschodniej Europie nad Morzem Czarnym. P
5 nocy
5 nocy

Paryż

Paryż to stolica Francji, miasto miłości, które pełni kluczową rolę admin
2 noce
2 noce

Praga

Praga, piękna za dnia, olśniewająca nocą, uwodzi niesamowitym zbiorowiskiem
2 noce
2 noce

Wiedeń - Bratysław

Bratysława jest dumną stolicą Słowacji. Stanowi centrum życia kraju. Bratys
2 noce
2 noce

Budapeszt - Zakole D

Węgry to kraj o niepowtarzalnej atmosferze. Piękne zabytki malownicze krajobra
3 noce
3 noce

Nie przegap najlepszych ofert

Zapisz się do naszego Newslettera