+48 41 344 40 10, 41 346 29 03
pn. - pt. 09:00 - 17:00

Hotel Obala

ATUTY

 • piękne widoki
 • plaża 20 m od hotelu
 • dobra lokalna kuchnia
 • bezpłatne Wi-Fi

Hotel Obala***

Hotel położony jest w Rafailoviči, urokliwej miejscowości zlokalizowanej bezpośrednio przy plaży. Jednym z największych atutów Rafailoviči jest tętniąca życiem promenada, zachęcająca do długich wieczornych spacerów. Ciągnie się aż do Budvy, oddalonej o 5 km, słynącej z licznych zabytków, nietuzinkowej historii i tętniących życiem klubów nocnych. Wymarzone miejsce dla osób szukających prawdziwego czarnogórskiego klimatu, zabawy i aktywnego wypoczynku. Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z możliwością 1 lub 2 dostawek. Każdy pokój posiada łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym (wc, prysznic lub wanna), balkon, telewizję satelitarną, lodówkę oraz klimatyzację w cenie.

Do dyspozycji gości: Restauracja hotelowa w budynku oraz na promenadzie, recepcja i sejf (w recepcji hotelu – dodatkowo płatny), bezpłatny parking, bezpłatne Wi-Fi na terenie całego obiektu. Istnieje możliwość skorzystania z wypożyczalni sprzętu wodnego, leżaków i parasoli przy plaży za dodatkową opłatą.

Plaża

Plaża piaszczysta z łagodnym wejściem do morza, oddalona od obiektu ok. 20 m, uznawana za jedną z najładniejszych naturalnych plaż w Europie. Leżaki i parasole dodatkowo płatne.

Wyżywienie

HB – śniadania w formie bufetu, obiadokolacje serwowane (zupa, główne danie z dodatkami, sałatka, deser, woda).

Cena zawiera

 • 9 noclegów w Hotelu Obala***,
 • wyżywienie śniadania i obiadokolacje,
 • transport autokarem LUX (wc, video, klimatyzacja),
 • opiekę pilota podczas przejazdu,
 • opiekę rezydenta podczas pobytu,
 • ubezpieczenie KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 800 PLN (obejmuje choroby przewlekłe),
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł/os.,
 • podatek VAT.

Cena nie zawiera

 • wycieczek fakultatywnych,
 • dopłat za wyjazd z poszczególnych miast (patrz rozkład jazdy),
 • opłaty klimatycznej (obowiązkowo płatnej na miejscu w dniu przyjazdu rezydentowi) osoba dorosła 1,50 EUR/dzień, dziecko poniżej 12 lat 0,75 EUR/dzień.

Dodatkowo płatne (Dla chętnych):

 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 4,3 % ceny imprezy.

UWAGA

 • dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest ważny paszport lub dowód osobisty.

Albania – Szkodra i Kruja

Kraj przez wiele lat odizolowany odkrywa przed nami interesujący świat pełen kontrastów. Miejsce zdeżenia kultur Wschodu i Zachodu. Albańczycy w codziennym życiu łączą wciąż żywą tradycyję i zwyczaje z amerykańską kulturą masową, którą zachłysnęli się w latach dziewięćdziesiątych. „Kto nie był nigdy w Albanii nie poznał Europy w pełni. ” W czasie spaceru po ulicach Szkodry (alb. Shkodra) jednego z najbardziej znanych miast Albanii, dowiadujemy się jak żyją Albańczycy na co dzień i jak pielęgnują swoje zwyczaje. Odwiedzamy położone tuż obok siebie świątynie trzech wyznań: największą katedrę katolicką na Bałkanach, imponujący meczet i prawosławną cerkiew. Spędzamy czas wolny w zabytkowym centrum w iście południowy sposób nieśpiesznie popijając kawę po turecku.
Miasto Kruja, dawna stolica Albanii nazywana jest czasami albańskim Krakowem. Przyciąga nas stary bazar utrzymany w orientalnym stylu, na ktorym można kupi
między innymi albański koniak Skanderbeg. Restauracje oferują dania tradycyjnej kuchni albańskiej. Po drodze do Kruji widzimy systemy bunkrów – symbole wieloletniego reżimu Envera Hodży. Cena ok. 40 – 45 e.

Montenegro Tour

Idealne rozwiązanie dla tych, którzy wciągu jednej wycieczki chcą odwiedzić najpiękniejsze miejsca w Czarnogórze. Ten malowniczy kraj gromadzi całe swoje piękno na niewielkiej przestrzeń. Niezapomniana wycieczka. Rozpoczynamy od zwiedzania starego miasta Kotor, którego wąskie uliczki, miejska zabudowa, kościoły i cerkwie urzekają swoim pięknem. Starowka w całości została wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu czas wolny. Spróbować należy wyśmienitych kalmarów z grilla. Następnie przejedziemy trasą z której roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Bokę Kotorską tak zwany „fiord na Adriatyku”. W miejscowości Perast wsiadamy na statek aby popłynąć na wyspę Gospa od Skrplja, którą rybacy z zatoki sami usypali wykorzystując do tego szczątki zatopionych statków. Po powrocie na ląd Riwierą budwińską przejeżdżamy do letniej stolicy Czarnogóry Budwy, która słynie między innymi z ekskluzywnych hoteli. Spacerując wąskimi ulicami starego miasta można odnieść wrażenie, że czas stanął w miejscu. Zatrzymujemy się również przed wyspą Świętego Stefana przepełnioną małymi domkami, która stała się wizytówką Czarnogóry. Cena ok. 35 – 40 e.

Orient Express

Zwiedzanie miejscowości Ulcinj, znanej jako jeden z najpopularniejszych kurortów w Czarnogórze słynie przede wszystkim z Wielkiej Plaży 13 kilometrowej piaszczystej plaży, ale również z pięknej starówki, która niegdyś była piracką twierdzą. Starówka znajduje się na wzgórzu do którego prowadzą kamienne schody oferuje oprócz labiryntu kamiennych uliczek również piękną panoramę miasta. W Ulcinju można poczuć i zaobserwować w architekturze wpływy kultury orientu i kultury osmańskiej. Znajdziemy tutaj zarówno meczety jak kościoły katolickie i prawosławne cerkwie. Przejazd do Starego Baru, gdzie znajdziemy malownicze ruiny twierdzy, w której widoczne są wpływy różnych kultur i potęg europejskich, które miały Stary Bar w swoim posiadaniu. Ruiny są nazywane „Pompeje Czarnogóry”. Po ich zwiedzeniu można odpocząć w jednej z kawiarni na aleji prowadzącej do ruin i spróbować takie przysmaki jak sok z granatu, oliwa z oliwek, piwo z sokiem. Cena ok. 15 – 20 e.

Góry Czarnogóry

Zwiedzanie dawnej stolicy Królestwa Czarnogóry Cetinje to miejscowość- muzeum z wieloma zabytkowymi budynkami i świątyniami z XIX wieku, do tego wyróżniające się pałace i ambasady dawnych poselstw. Przejazd przez Park Narodowy Gór Lovćen. Dojazd na punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na okolicę, który znajdje się na wysokości 1650 m. n.p.m., dla chętnych wejście na Jezerski Vrh, do pokanania jest 460 schodów do mauzoleum władyki Czarnogóry Piotra II Njegośa, skąd roztacza się widok na cała Czarnogórę. (Wejście do Mauzoleum 3e). Zjazd widokową trasą z wysokości 1200 metrów do poziomu morza z widokiem na jedyny w południowej Europie fiord o nazwie Boka Kotorska, postój na zdjęcia na tarasach widokowych, zjazd do Njegusi, małej wioski, gdzie mieszkańcy zajmują się produkcją lokalnych produktów takich ser, miód, wędzona szynka itd. Możliwość degustacji i zakupów. Cena ok. 35 – 40 e.

Boka Kotorska

Wycieczka statkiem po Zatoce Kotorskiej (Boka Kotorska) składającej się z wielu akwenów otoczonych górami o wysokościach przekraczających 100 m. Postój w Tivacie ok. 1 godz. spacer po starówce słynącej z mnóstwa zabytków budowanych zarówno w stylu orientalnym, jak i barokowym, luksusowa osada Porto Montenegro, czas wolny. Na Risanskim Zalivie znajdują się 2 małe wysepki: Sveti Djordje i Gospa od Szkrpjela, gdzie znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej przerwa na wyspie ok. 40 min. następnie przepłyniecie nad Tiwatski zaliv ma trzy wyspy: Prevlaka, Sveti Marko i Otok Cvijeća, gdzie znajduje się słynny klasztor – miejsce wielu pielgrzymek, zwiedzanie klasztoru. Następnie przy ujściu zatoki do Adriatyku przy plaży Żanica gdzie znajduje się Błękitna Grota (Plava Spilja), przesiadka na małe statki i przepłyniecie do groty ( ok. 1 godz.- płatne dodatkowo ok. 3-4 euro), kąpiel na plaży. Oglądanie Czarnogórskiego Alcatraz – wyspy – więzienia “Mamula”. Przepłynięcie do Kotoru – miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kościół katolicki św. Tripuna i prawosławna cerkiew św. Mikołaja, czas wolny. Cena ok. 30 – 35 e.

Budva statkiem

Rejs po morzu adriatyckim wzdłuż przepieknego wybrzeża Czarnogóry połączony ze zwiedzaniem dwóch miast i pobytem na dwóch wyjątowych plażach. Wypływamy z portu w Barze, pierwszy postuj odbywa sie w mieście Petrovac na moru, czas na samodzielne zwiedzanie starówki rybackiej wioski. Następnie przepływamy do letniej stolicy Czarnogóry Budwy, która słynie między innymi z ekskluzywnych hoteli. Spacerując wąskimi ulicami starego miasta zbudowanego przez Wenecjan można odnieść wrażenie, że czas stanął w miejscu. Opływamy również wyspę Świętego Stefana przepełnioną małymi domkami, która stała się wizytówką Czarnogóry. Cena ok. 20 e Odpoczywamy na wyspie sw. Mikołaja korzystając z kąpili pośród skał na plaży „Hawaje” aby udać się następnie na piaszczystą plażę o nazwie Kraljičina Plaža, na której w dawnych czasach kąpieli mogła zażywać tylko czarnogórska królowa Milena. Plaża dostępna jest tylko od strony morza. Rejs kończymy w porcie w Barze.

Jezioro Szkoderskie i Monastyr Ostrog

Monastyr Ostrog to jedno z najsłynniejszych miejsc świętych dla wyznawców prawosławia. Jest również fenomenem architektonicznym – bracia zakonni w XVI wieku wmurowali budynek monastyru bezpośrednio w skałę. Warto odwiedzić to miejsce kultu na wysokości ponad 600 m n.p.m. Po wizycie w monastyrze wyruszamy na rejs statkiem po Jeziorze Szkoderskim. To największy akwen wody słodkiej na Bałkanach i rezerwat przyrody. Żyją tu liczne gatunki ptaków: pelikany, czaple, dzikie kaczki, gęsi, nurki, łącznie 264 gatunki. W nadbrzeżnej restauracji czeka na nas obiad składający się z świeżo złowionych ryb . Następnie ruszamy w rejs po jeziorze rozlewającym się między licznymi wyspami, na łonie natury nietkniętej ręką człowieka. Cena ok. 30 – 35 e.

Kaniony Czarnogóry

Najpiekniejsza i najciekawsza wycieczka. Ten niewielki kraj to nie tylko przepiękne wybrzeże, to również raj dla miłośników góskich wypraw. Wycieczka krajoznawcza pozwala odkryć piękno potężnych gór Durmitor, jezior polodowcowych i urwisk kanionów.
Wyprawa prowadzi nas kanionem rzeki Moraczy, gdzie rwąca rzeka wyżłobiła niesamowite formy skalne. Następnie wjeżdżamy na teren PN Gór Durmitor, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Uwagę naszą przykuwa największy w Europie a trzeci na świecie kanion rzeki Tary. W trakcie podróży docieramy do jego dna żeby następnie znaleźć się u szczytu kanionu, gdzie zawieszony jest most o długości 300 m wybudowany w czasie II wojny światowej. Tam czekają nas atrakcje:możliwość zjazdu na linie (dodatkowo płatne) góralskie przysmaki: miody, przetwory, rakija czy domowe wino. Ostatnim punktem programu jest miasto Żabljak zlokalizowane u podnóża najwyższego pasma gór Durmitor, którego największą atrakcją jest Czarne Jezioro porównywane często do Morskiego Oka. Cena ok. 40 – 45 e.

Fish piknic

Rejs statkiem po Morzu Adriatyckim połączony z poczęstunkiem i plażowaniem w lagunie dostępnej tylko od morza, którą docenił właściciel drużyny Menchester United R. Abramović budując w pobliżu prywatną villę. W czasie rejsu i plażowania rozbrzmiewa czarnogórska muzyka a obsługa częstuje lokalnymi napojami alkoholowymi i bezalkoholowymi, które są dostępne bez ograniczeń w czasie całej wyprawy i pobytu w lagunie. Kapitan prezentuje podwodny świat Adriatyku. Śmiałkowie mogą spróbować świeżo złowionych małż, a dla wszystkich uczestników obsługa przygotowuje iście królewski posiłek. Składają się na niego: grillowany na miejscu filet rybny w zalewie z oliwy z oliwek ziół i cytryny, świeże pomidory, ogórki, sałatki, owoce, napoje. Po takim posiłku można skorzystać z kąpieli i nurkowania. Cena ok. 25 e.

Rafting

Niezapomniana przygoda. Przejazd przez gory i kaniony Czarnogory z osmioma postojami na punktach widokowych, przejazd wzdłuż jeziora Pivsko. Śniadanie w iście czarnogórskim stylu, a następnie przejeżdżamy samochodami terenowymi w górę rzeki tam następuje przygotowanie sprzętu, instruktarz po angielsku, trzygodzinny spływ pontonem rzeką Tarą w jej najciekawszym i najbardziej ekstremalnym odcinku, postoje na zdjęcia, kąpiel w rzece, a po dotarciu do mety obiad – tradycyjna czarnogorska kuchnia, napoje itd. Sprzęt, instruktor, przejazd i posiłki wliczone są w cenę. Cena ok. 65 – 70 e.

Rafailovici

To malownicza miejscowość położona przy jednej z najładniejszych plaż naturalnych w Europie. Połączone z Budvą nadmorską promenadą, pozwalająca na niesamowite spacery wzdłuż wybrzeża. Rafailovici jest też świetną bazą wypadową na wycieczki po całej Czarnogórze, która daje wiele możliwości dla spragnionych widoków i przygód. Można popłynąć wodną taksówką na najpiękniejszą plażę w okolicy, tj. Królewską Plażę (Kraljiina Plaža), czy też w krótkim czasie dostać się do Jeziora Szkoderskiego.

Zobacz także oferty w

Zobacz nasze najbardziej atrakcyjne oferty last minute.

Pensjonat Obala

Czarnogóra Rafailovici

 Śniadania i obiadokolacje

Autokar

9 nocy
9 nocy

Hotel Tia Maria

Bułgaria Słoneczny Brzeg

 Śniadania i obiadokolacje

Samolot

9 nocy
9 nocy

Hotel Alexandra

Bułgaria Sveti Vlas

 Śniadania

Samolot

9 nocy
9 nocy

Hotel Diamond

Bułgaria Słoneczny Brzeg

 All Inclusive

Samolot

9 nocy
9 nocy

Villa Stanisic

Czarnogóra Canj

 Śniadania i obiadokolacje

Autokar

9 nocy
9 nocy

Wczasy Studenckie T

Bułgaria Słoneczny Brzeg

 Śniadania i obiadokolacje

Samolot

7 nocy
7 nocy