+48 41 344 40 10
pn. - pt. 09:00 - 17:00

Hotel Alexandra

Atuty

 • bardzo dobra lokalizacja;
 • duży ogród z placem zabaw,
 • wydzielona strefa dla aktywnych w ogrodzie;

Położenie

hotel położony jest w czarującym miasteczku Święty Włas u podnóża południowych stoków Starej Planiny z przepięknym widokiem na morze. Usytuowanie pomiędzy morzem, a górami kształtuje jego niezwykły klimat, w pobliżu znajduje się mnóstwo sklepów, restauracji oraz barów, ok. 4 km od centrum Słonecznego Brzegu, ok. 11 km od Nesebaru, przystanek autobusowy 100 m od hotelu (ok. 1 BGN/Słoneczny Brzeg, ok. 2 BGN/Nesebar). Hotel od lotniska w Burgas dzieli ok.40 km, a lotniska w Warnie ok. 90 km.

Zakwaterowanie

zakwaterowanie od godziny 14.00
wykwaterowanie do godziny 11.00

standardowy 2-os. z możliwością 1 dostawki, łazienka (prysznic lub wanna, wc), klimatyzacja, telewizja satelitarna, telefon, lodówka, internet Wi-Fi, balkon, łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem;
rodzinny 4, 5-os. ok. 50-60 m2 – 2 oddzielne pokoje sypialnia i salon z dwuosobową rozkładaną kanapą., łazienka (prysznic lub wanna, wc), klimatyzacja, telewizja satelitarna, telefon, lodówka, internet Wi-Fi, balkon, łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem.

Do dyspozycji gości całodobowa recepcja, restauracja, basen zewnętrzny (przy basenie bezpłatne parasole i leżaki) z wydzielona część dla dzieci, plac zabaw, strefa dla aktywnych, bezpłatny internet Wi-Fi,
za opłatą: sejf w recepcji, kawiarnia, parking.

Plaża

publiczna, piaszczysta z łagodnym wejściem do morza, ok 250 m. od hotelu, droga do plaży chodnikiem łagodne zejście z górki, powrót łagodne wejście pod nie dłużą górkę. Leżaki i parasole dodatkowo płatne (6 BGN/leżak/dzień, 6 BGN/parasol/dzień).

Wyżywienie

BB

śniadania 7.30 – 10.00;

HB

 • śniadania 7.30 – 10.00;
 • obiadokolacja 18.00 – 20.00;

Cena obejmuje

 • transport autokarem LUX (wc, video, klimatyzacja),
 • 9 noclegów w Hotelu Alexandra***;
 • wyżywienie według wybranej opcji;
 • opiekę rezydenta;
 • opłatę klimatyczno-administracyjną;
 • ubezpieczenie KL 10.000 EUR, NNW 10.000 PLN oraz bagaż 800 PLN (obejmuje choroby przewlekłe);
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł/os.;
 • podatek VAT.

Cena nie obejmuje

 • napoi do obiadokolacji;
 • wycieczek fakultatywnych;
 • dopłat za wyjazd z poszczególnych miast;
 • świadczeń nieprzewidzianych w ofercie.

Dodatkowo płatne

 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w wysokości 4,3% wartości imprezy.

UWAGA

 • podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz ich formy, a także funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej (atrakcji, retauracji, barów), mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które Organizator nie będzie miał wpływu;
 • klienci mogą korzystać ze świadczeń hotelowych od momentu zakwaterowania aż do wykwaterowania;
 • dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest ważny paszport lub dowód osobisty;
 • zalecamy zabranie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Święty Włas

To czarujące miasteczko położone u podnóża południowych stoków Starej Planiny z przepięknym widokiem na morze. Usytuowanie pomiędzy morzem, a górami kształtuje jego klimat jako właściwy do leczenia m.in. schorzeń górnych dróg oddechowych. Zbudowane w II tysiącleciu p.n.e. przez starożytnych Traków jest jedną z najstarszych osad w gminie Nesebyr. W czasach starożytnych nazywany był Larisą. W XIV wieku przyjął imię świętego Vlasa – patrona handlarzy, hodowców zwierząt i uzdrowiciela. Obecnie to spokojny kurort z własnym portem jachtowym, najlepszymi barami i restauracjami, modnymi klubami i barami oraz bogatym zapleczem hotelowym. Istnieje regularny transport komunikacji miejskiej z miejscowości Sveti Vlas do oddalonego o 5 km Słonecznego Brzegu i dalej Nesebyru.

 

STAMBUŁ 1-DNIOWY

„Tam, gdzie Wschód spotyka się z Zachodem”. Jednodniowa wycieczka do dawnego Konstantynopola to doskonała okazja do posmakowania odrobiny Orientu. W programie zwiedzanie Błękitnego Meczetu, Hipodromu, podejście pod Hagię Sophię, Pałac Top Kapi. Przejazd panoramiczny autokarem przez Most Bosforski na punkt widokowy w azjatyckiej część miasta, gdzie podziwiać będziemy wspaniałą panoramę Stambułu. Ponadto przewidziane jest zwiedzanie fabryki skóry z możliwością zakupu wyrobów skórzanych. Podczas wycieczki będziemy mieli okazję skosztować tradycyjnej tureckiej kuchni, a także zrobić zakupy na Wielkim Bazarze. Dla chętnych dodatkowo płatny rejs po Bosforze. – Cena ok. 65 EUR + wiza turecka zakupiona indywidualnie przez Internet 15 EUR.

STAMBUŁ 2-DNIOWY

Dwudniowa wycieczka do Istambułu to doskonała wyprawa dla tych, którzy chcą zobaczyć magiczne miasto, z piękną historią, zachwycającą architekturą i  niezliczoną ilością meczetów.
W programie zwiedzanie m.in.: Błękitny Meczet, Hipodrom, Hagia Sophia, czyli dawny kościół Mądrości Bożej (zwiedzanie wnętrza dodatkowo płatne), pałac sułtanów Top Kapi. Ponadto przejazd autokarem na punkt widokowy w azjatyckiej część miasta oraz zwiedzanie fabryki skóry. Podczas wycieczki będziemy mieli okazję skosztować tradycyjnej tureckiej kuchni, a także zrobić zakupy na Wielkim Bazarze.  Zakwaterowanie w samym centrum historycznej części miasta pozwoli nam na łatwe przemieszczanie się do interesujących nas miejsc. – Cena ok. 85 EUR + wiza turecka zakupiona indywidualnie przez Internet 15 EUR.

SOZOPOL – POMORIE – ROPOTAMO – BURGAS

Wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzania klasztoru Św. Jerzego w Pomorie, gdzie po dzień dzisiejszy mieszkają mnisi zajmujący się m.in. lokalnym wyrobem rakiji, którą można podczas wyjazdu u nich nabyć. Następnie udamy się do parku krajobrazowego rzeki Ropotamo, gdzie podczas relaksującego rejsu „bułgarską Amazonką” będziemy mieli okazję podziwiać ptactwo wodne oraz żółwie znajdujące się w okolicznym rezerwacie. Zobaczymy również Sozopol, jedno z najstarszych i najbardziej magicznych miasteczek na bułgarskim wybrzeżu. Podczas spaceru z przewodnikiem będziemy mieli okazję podziwiać pozostałości budowli greckich, rzymskich i bizantyjskich. Po obiedzie przewidziany jest czas wolny na zakup pamiątek, dżemu figowego lub charakterystycznych dla tego regionu wyrobów różanych. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Burgas, typowej metropolii miejskiej, na krótki shopping. – Cena ok. 30 EUR

BŁOTO I SOLANKI – NATURALNE SPA I KĄPIELE LECZNICZE

To jest coś czego każdy, a zwłaszcza panie, spróbować w Bułgarii powinien. Zabieramy Państwa w okolice miasta Burgas gdzie znajdują się ogromne i płytkie zbiorniki z bogatą w minerały glebą (chlorek sodu, magnez, wapń, siarka, jod i inne) do których dopuszczana jest woda morska. Tworzy to specyficzne kąpieliska nazwane lokalnie „ługami”. Woda parując pozostawia w błocie sól, a ta z kolei, po połączeniu się z glebą daje cudowny, mocny eliksir dla naszej skóry, kości i ciała. Zbawienną podobno moc mają również kąpiele w basenach błotnych. Natarcie się czarnym błotem przynosi wiele korzyści naszemu organizmowi i jest niczym innym jak naturalną kuracją sanatoryjną, czy jak kto woli zabiegiem SPA.
DLA ZDROWIA I CIAŁA                                                                            

 • zmniejsza obrzęki i łagodzi ból;
 • ma działanie bakteriobójcze;
 • leczy przewlekłe zapalenia stawów, ścięgien i mięśni;
 • działa leczniczo po zwichnięciach i złamaniach, łagodzi schorzenia kręgosłupa;
 • doskonały i naturalny peeling;
 • skóra pozostaje miękka i gładka jak aksamit;
 • relaks i odprężenie.

Cena ok. 15 EUR (pakiet: 3 wyjazdy 30 euro)

WARNA Z DELFINARIUM

Warna to drugie co do wielkości miasto Bułgarii, zwane jest letnią stolicą. Największy w kraju port, starówka, park nadmorski, delfinarium, centra handlowe. Program wycieczki obejmuje m. in. pokazy popisów delfinów – jednych z najinteligentniejszych zwierząt świata, które spotkać można również w północnych wodach Morza Czarnego. Zobaczymy również Katedralną Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy, drugą co do wielkości świątynię w całej Bułgarii i najbardziej charakterystyczny zabytek miasta. Ponadto w programie zwiedzanie oddalonego o 15 km od Warny monastyru Aładża – zespołu średniowiecznych cel klasztornych i cerkwi wykutych w skałach. W trakcie zwiedzania czas wolny i obiad. – Cena ok. 40 EUR (obiad w cenie)

WIECZÓR BUŁGARSKI

Ciekawym sposobem na poznanie bułgarskiej tradycji i kultury może być między innymi udział w wieczorze bułgarskim. Na wzgórzach Starej Płaniny, w urządzonej w stylu ludowym restauracji odbędzie się nasz regionalny wieczór. Przywitani zostaniemy chlebem i solą oraz kieliszkiem rakiji. Będziemy uczestnikami bogatego programu folklorystycznego, między innymi pokazu śpiewu i tańców. Występy zakończy wspólny z turystami korowód bałkańskiego tańca horo. Gwoździem programu będą nestinaria, czyli pokaz tańca gołymi stopami na rozżarzonych węglach. Podczas wieczoru uczestnicy będą mieli możliwość ulepienia własnoręcznie glinianych naczyń oraz przymierzenia tradycyjnych bułgarskich strojów ludowych. W cenie imprezy jest wino z beczek bez ograniczeń oraz napoje bezalkoholowe. Serwowane będą potrawy kuchni bułgarskiej. Bułgarski wieczór to: świetna zabawa, pyszne jedzenie, tradycyjne trunki i niezapomniane wspomnienia!! – Cena ok. 25 EUR

NESEBYR PANORAMA/ + ew. rejs statkiem

Wycieczka z przewodnikiem do miasta – muzeum, położonego na wybrzeżu Morza Czarnego w prowincji Burgas. Często nazywanego perłą Bułgarskiej Riwiery lub Dubrownikiem Bułgarii. Ze względu na swoją wyjątkową wartość historyczną, w 1983 roku Nesebyr został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Miasto zachwyca mieszanką architektoniczną, łączącą w sobie mury z czasów rzymskich i bizantyjskich, średniowieczne cerkwie, brukowane uliczki czy też domy z okresu Odrodzenia. Absolutnie wyjątkowe miejsce w którym czuć ducha historii, które oczaruje romantycznością. W trakcie spaceru z przewodnikiem wizyta w lokalnej winiarni oraz degustacja bułgarskich win. – Cena ok. 15 EUR. Wycieczka w opcji  zwiedzanie Nesebyru + godzinny rejs statkiem wokół półwyspu i zatoki Słonecznego Brzegu  – Cena ok. 25 EUR

BAŁCZIK I KALIAKRA

Bałczik to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast wybrzeża Morza Czarnego. Strome i wąskie uliczki, wszechobecna winorośl zdobiąca większość budynków i podwórzy nadają mu niepowtarzalny urok. W Bałcziku zwiedzimy letnią rezydencję rumuńskiej królowej Marii z 1924 roku oraz ogród botaniczny z mnóstwem kaktusów i sukulentów. Będziemy uczestniczyć w degustacji markowych win bułgarskich. Następnie udamy się na malowniczy przylądek Kaliakra, gdzie niemal pionowe skały, sięgające 70 metrów nad poziomem morza urzekną nas swoją monumentalnością. Najbardziej na wschód wysunięte miejsce w Bułgarii stworzone na styku morza, ziemi i powietrza z pewnością zachwyci każdego turystę. – Cena ok. 40 EUR

JEEP SAFARI

Podczas przejażdżki w okolice parku przyrodniczego gór Strandża przespacerujemy się wzdłuż rzeki Mładeżka i udamy się do malowniczej jaskini, słynnej z podziemnego jeziora. Odwiedzimy typową bułgarską wioskę z zachowaną starą szkołą i autentycznym domem strandżańskim zbudowanym 300 lat temu. Zażyjemy również orzeźwiającej kąpieli w malowniczym wodospadzie nad rzeką Weleka. Na koniec wycieczki posilimy się tradycyjnym bułgarskim posiłkiem i będziemy uczestnikami pokazu folklorystycznego. – Cena ok. 40 EUR

AQUAPARK NESEBYR

Wspaniała zabawa w największym Aquaparku na Bałkanach – zjeżdżalnie, kamikaze, tsunami, baseny z jacuzzy i wspaniałe muzyczno-taneczne animacje. Nowa atrakcja surfing basen !!! Bilet wstępu zawiera: przejazd busem tam i z powrotem, wszystkie atrakcje wodne, przebieralnie, prysznice, kółka dmuchane, leżaki, parasole. Cena za bilet całodniowy 42 lv/os dorosła, ok. 21 lv/dziecko do 130 cm wzrostu oraz seniorzy 60+. Cena za bilet pół dniowy 32 lv/osoba dorosła, 16 lv/dziecko do 130 cm wzrostu oraz seniorzy 60+ dzieci poniżej 90 cm wzrostu – wstęp darmowy. (ceny z 2019 roku)

JACHT PIKNIK

Pół dniowy rejs jachtem/statkiem po Morzu Czarnym to doskonała szansa na delektowanie się morskim powietrzem, podziwianie widoków, kąpiel z nurkowaniem, wędkowanie i zajadanie się morskimi specjałami. Jednym zdaniem: dzień błogiego lenistwa na morzu, który umili dobra muzyka i animacje J Na nasz rejs wypłyniemy po śniadaniu z portu w Nesebyrze, a w godzinach popołudniowych wrócimy  do hotelu. Podczas obiadu serwowana będzie ryba z rusztu, sałatka, oraz napoje bezalkoholowe i piwo. – Cena 35 euro osoba dorosła

Zobacz także oferty w

Zobacz nasze najbardziej atrakcyjne oferty last minute.

Hotel Mercury

Słoneczny Brzeg Bułgaria

24.06-01.07.2020r.

Samolot

9 nocy
9 nocy

Hotel Tia Maria

Słoneczny Brzeg Bułgaria

24.06-01.07.2020r.

Samolot

9 nocy
9 nocy

Hotel Kotva

Słoneczny Brzeg Bułgaria

24.06-01.07.2020r.

Samolot

9 nocy
9 nocy

Hotel Kavkaz

Słoneczny Brzeg Bułgaria

24.06-01.07.2020r.

Samolot

9 nocy
9 nocy

Hotel Pliska

Słoneczny Brzeg Bułgaria

21.06-02.07.2020r.

Autokar

9 nocy
9 nocy

Hotel Marieta Palace

Nesebyr Bułgaria

24.06-01.07.2020r.

Samolot

9 nocy
9 nocy