+48 41 344 40 10, 41 346 29 03
pn. - pt. 09:00 - 17:00

Normandia i Bretania

Normandia i Bretania

leżą w północnej części Francji. Ze względu na wyjątkowe położenie geograficzne, obszar ten wyróżnia się rozległymi dolinami i pięknymi wzgórzami. Kraina ta obfituje w piękne miasteczka, smaczne jedzenie, piaszczyste plaże. Malownicze szlaki, szczyty klifów z zapierającym dech w piersiach widokiem na ocean atlantycki.

Wyżywienie

BB – śniadania

Cena zawiera

  • transport klimatyzowanym autokarem klasy LUX, opłaty drogowe,
  • 2 noclegi tranzytowe w hotelach** (w Liege i Sarreguemines),
  • 4 noclegi w hotelach o standardzie**/*** na terenie Francji wg. programu ramowego,
  • wyżywienie wg. programu ramowego (6 śniadań, 1 obiadokolację),
  • pieka pilota i przewodnika podczas wycieczki,
  • obowiązkową składkę na TFG (10 zł/os.), opłatę meldunkową (obowiązkowy „City Tax” na terenie Francji),
  • ubezpieczenie KL (10.000 euro), NNW (15.000 pln) i bagaż (800 pln), ubezpieczenie obejmuje choroby przewlekłe.

Cena nie zawiera

  • biletu wstępu do Opactwa św. Michała Archanioła na Mont-Saint-Michel (ok. 20 euro/os.),
  • obiadokolacji (od 1-go do 5-go dnia wycieczki; ok. 75 euro/os./5 obiadokolacji), napoji do obiadokolacji,
  • dopłaty do pokoju 1-osobowego (780 zł/6 noclegów).

Uwaga!

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od godzin otwarcia obiektów, warunków atmosferycznych oraz innych sytuacji, których nie możemy przewidzieć.

1 dzień

Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd w kierunku granicy niemiecko-francuskiej. Po drodze krótki postój przy Opactwie Maria Laach w miejscowości Laacher See. Następnie Akwizgran (Niemcy), krótkie zwiedzanie miasta, m.in. Katedra wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, miejsce pochówku Karola Wielkiego, jednego z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych, czas wolny. Przejazd do Liege (Belgia), zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Rouen (Francja) – spacer po historycznym centrum miasta, Katedra Notre Dame de Rouen. Następnie Étretat – podziwianie pięknej panoramy kanału La Manche z słynnych klifów: Falaise d’Amont i Falaise d’Aval w Étretat, czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd przez słynny most Pont de Normandie w kierunku Honfleur – krótki pobyt w miasteczku z malowniczym portem rybackim u ujścia Sekwany, naprzeciw Hawru. Następnie Caen, zwiedzanie miasta, m.in. romańsko-normański Abbaye aux Hommes, kościół Saint-Étienne, Abbaye aux Dames, La Trinité, zamek Wilhelma Zdobywcy. Przejazd przez Bayeux  w kierunku plaży „Juno Beach” w Courseulles-ser-Mer, czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Le Mont Saint Michel – zwiedzanie Opactwa św. Michała Archanioła na Mont-Saint-Michel, którego budynki nazywa się cudem, ze względu na niesamowitą architekturę i średniowieczną atmosferę. Następnie Saint Malo – spacer pięknymi uliczkami starówki wzdłuż murów miasta, czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd do  Quimper – najstarsze miasto Bretanii z gotycką katedrą. Następnie Ponite Du Raz – najdalej na zachód wysunięty punkt stałego lądu Francji, podziwianie pięknej panoramy Oceanu Atlantyckiego. Przejazd do Concarneau – spacer po ufortyfikowanym starym mieście położonym na wyspie, czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Rennes, zwiedzanie stolicy Bretanii, m.in. starówka, katedra Saint-Pierre, budynek Parlamentu Bretanii, bazylika Saint-Sauveur. Przejazd na nocleg do Sarreguemines (Francja), obiadokolacja, zakwaterowanie.

7 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną, przejazd przez terytorium Niemiec. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

Zobacz także oferty w

Zobacz nasze najbardziej atrakcyjne oferty last minute.

Wiedeń - Bratysław

Wycieczka objazdowa

 02.05-04.05.2019r.

Wyjazd potwierdzony

2 noce
2 noce

Praga

Wycieczka objazdowa

 09.11-11.11.2019r.

Autokar

2 noce
2 noce

Wilno- Kowno - Troki

Wycieczka objazdowa

 13.09-15.09.2019r.

Autokar

2 noce
2 noce

Paryż

Wycieczka objazdowa

 25.09-29.09.2019r.

Wyjazd potwierdzony

2 noce
2 noce

Berlin - Poczdam

Wycieczka objazdowa

 02.05-04.05.2019r.

Autokar

2 noce
2 noce

Budapeszt

Wycieczka objazdowa

 15.08-17.08.2019r.

Autokar

2 noce
2 noce