+48 41 344 40 10
pn. - pt. 09:00 - 17:00

Szklarska Poręba

Opis krótki

Szklarska Poręba to miejscowość wypoczynkowa i turystyczna położona w malowniczej dolinie rzeki Kamiennej, u podnóża Szrenicy w legendarnej krainie ducha Gór – Karkonosza, doskonałe miejsce letniego wypoczynku dla tych, którzy preferują aktywny sposób spędzenia czasu. Liczna sieć szlaków turystycznych umożliwia poznanie piękna tych gór.

Program

1. Wycieczka autokarowa „Złota Praga” – zwiedzanie zabudowy pałacowo-zamkowej na Hradczanach (Pałac Prezydencki, Katedra Św. Wita, Złota Uliczka, Stare Zamkowe Schody), Droga Królewska, Most Karola, Stare Miasto, Ratusz, Nowe Miasto.

2. Wycieczka autokarowa do Liberca – zabawy w centrum Handlowo-Rozrywkowym „Babilon”, wizyta w największym w Czechach aquaparku: baseny, zjeżdżalnie, masaże, sauny, kąpiele wirujące, masujące, jaskinie (szczegóły: www.centrumbabylon.cz), następnie wizyta w niedawno otwartym mega atrakcyjnym Parku Nauki i Zabawy – iQlandia. W iQlandii odwiedzający mogą odbyć, m.in. trening kosmonauty, powędrować z wnętrza Ziemi do odległych galaktyk, doświadczyć trzęsienia ziemi, przeżyć wichurę, spadające bomby, obejrzeć taniec błyskawic, zrozumieć jak działają najróżniejsze urządzenia, spotkać się z robotem przyszłości, dowiedzieć się jak powstał Kosmos, na desce skateboardowej przelecieć przez cały Układ Słoneczny, w studio telewizyjnym można zobaczyć jak się prowadzi wiadomości, można spróbować dań kuchni molekularnej, wziąć udział w ciekawych eksperymentach, warsztatach rozwiązać zawiłe zadania kryminalistyki, (http://www.iqlandia.cz/pl, w trakcie przejazdu zwiedzanie Harrachova: zespołu skoczni narciarskich i Huty Szkła.

3. Wycieczka do niezwykłego rezerwatu przyrody Skalne Miasto – czyli wędrówka po bajkowym świecie fantastycznych form skalnych (wieże, zamki, ściany, twory o oryginalnych kształtach, np. kochankowie, starosta, myśliwy, diabelski most, dzban, bliźnięta, wieże, mosty, wilczy jar, ogrody, amfiteatr, wielki i mały wodospad, itp.), które osiągają wysokości bliskie 100 m, a wędrujący człowiek wydaje się odrobiną wobec potęgi przyrody; w trakcie wycieczki uczestników oczekuje również atrakcyjny, pełen emocji spływ łódką w skalnym podziemnym mieście.

4. Karkonosze AVENTURA – czyli spływ bezpiecznymi pontonami raftingowymi po malowniczej rzece Bóbr, to atrakcja która łączy współdziałanie na wodzie, aktywny wypoczynek oraz spędzenie niezapomnianych chwil na łonie natury (każdy uczestnik jest wyposażony w kamizelkę, pagaj, kask, pontony są profesjonalne i bezpieczne).

5. Wizyta w Parku Rozrywki Esplanada (www.parkesplanada.pl) – doskonała zabawa i adrenalina dla każdego od 6 do 99 lat, m.in. zjazd zjeżdżalnią grawitacyjną Alpinie Coaster.

6. Zajęcia w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej, ciekawa interaktywna prezentacja przyrody Karkonoskiego Parku Narodowego.

7. Projekt Arado – wizyta w zaginionym laboratorium Hitlera, najnowocześniejszym podziemnym kompleksie w Polsce, przewodnik wcielający się w rolę agenta polskiego wywiadu prowadzi grupę by zdobyć niemieckie tajemnice.

8. Gra terenowa „Poszukiwacze Skarbów” – to gra terenowa Szlakiem Ducha Gór, zabawa i historia w jednym, kto odwiedzi wszystkie punkty i odwzoruje wszystkie hologramy w Księdze Skarbów zostaje wpisany do „Księgi Zdobywcy Skarbów”, dostanie certyfikat, zdobędzie miano „Odkrywcy Magicznej Szklarskiej Poręby” oraz otrzymuje atrakcyjna nagrodę.

9. Zwiedzanie atrakcji Szklarskiej Poręby: Huty Szkła – spotkanie z hutnikami – pokaz wyrobu szkła (możliwość zakupu pamiątek ze szkła).

10. Muzeum Energetyki.

11. Wycieczki piesze, m.in:
– do Wodospadu Kamieńczyk, do Wodospadu Szklarka,
– do schroniska pod Łabskim Szczytem, na Halę Szrenicką.

12. Zajęcia sportowe: piłka nożna, siatkówka.

13. Dyskoteki, ogniska, konkursy.

Zakwaterowanie

Kolonia / Obóz młodzieżowy 7-14, 14-18 lat

Zakwaterowanie w zależności od terminu wyjazdu

Pensjonat „Pory Roku”, o wysokim standardzie, położony w centrum Szklarskiej Poręby. Posiada pokoje 2,3,4 – osobowe z łazienkami lub typu studio 2+2, 2+3, 2+4 z łazienkami, każdy z TV i telefonem. Do dyspozycji uczestników: stołówka, świetlica z TV, tenis stołowy, bilard, piłkarzyki, siłownia. Za dodatkową opłatą możliwość korzystania z Kapsuły Piękności, sauny, cymbergaja. W odległości ok. 500 m kryty basen w odległości ok. 700 m dolna stacja na Szrenicę. Do boiska sportowego „Orlik” ok. 150 m, do centrum miasta ok. 400 m.

Wyżywienie
W stołówce ośrodka: 4 posiłki dziennie (w tym podwieczorek), pierwsze świadczenie – obiadokolacja w dniu rozpoczęcia turnusu, ostatnie świadczenie – śniadanie i suchy prowiant w dniu zakończenia turnusu.

 

Ośrodek Wypoczynkowy „Halny”, o bardzo wysokim standardzie, po generalnym remoncie w 2017 roku, położony w centrum Szklarskiej Poręby. Posiada komfortowo urządzone pokoje 2,3,4 – osobowe z łazienkami lub typu studio 2+2, 2+3 z łazienkami, każdy z TV, balkonem oraz bezpłatnym Wi-Fi. Obiekt posiada dużą działkę boisko do gier zespołowych, salę dyskotekową, stołówkę, miejsce na ognisko, plac zabaw i salę do ćwiczeń. Niedaleko obiektu profesjonalne zaplecze sportowe Orlik.

Wyżywienie
W stołówce ośrodka: 4 posiłki dziennie (w tym podwieczorek), pierwsze świadczenie – obiadokolacja w dniu rozpoczęcia turnusu, ostatnie świadczenie – śniadanie i suchy prowiant w dniu zakończenia turnusu.

Cena zawiera

  • transport PKP,
  • zakwaterowanie,
  • wyżywienie,
  • opieka kadry pedagogicznej i medycznej,
  • realizację programu,
  • ubezpieczenie NNW do 5000 zł,
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł/os.

Cena nie zawiera

  • wycieczek fakultatywnych,
  • dopłat za wyjazd z poszczególnych miast,
  • obligatoryjnej kwoty na opłatę biletów wstępu.

Weź ze sobą:
Każdy uczestnik powinien posiadać aktualny paszport lub dowód osobisty oraz ważną legitymację szkolną na przejazd PKP.
Obligatoryjna kaucja 25 zł płatna na miejscu.

Zobacz także oferty w

Zobacz nasze najbardziej atrakcyjne oferty last minute.

Obóz młodzie

Hotel Guitart Central Park***

 

 

12 dni
12 dni

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra jest kurortem położonym w najbardziej wysuniętym na półno
10 dni
10 dni

Obóz młodzieżowy

Słoneczny Brzeg to największy i najpopularniejszy kurort na wybrzeżu Morza Cz
12 dni
12 dni

Obóz młodzie

PARYŻ – stolica Francji, centrum europejskiej sztuki, mody i wyrafinowanej ku
13 dni
13 dni

Jastrzębia Góra +

Jastrzębia Góra jest kurortem położonym w najbardziej wysuniętym na półno
12 dni
12 dni

Obóz młodzie

Malta St. Julian’s - popularny kurort wakacyjny położony w zatoce na wscho
8 dni
8 dni

Nie przegap najlepszych ofert

Zapisz się do naszego Newslettera