+48 41 344 40 10, 41 346 29 03
pn. - pt. 08:00 - 18:00, sob. 10:00 - 14:00

Szklarska Poręba

Opis krótki

Szklarska Poręba to miejscowość wypoczynkowa i turystyczna położona w malowniczej dolinie rzeki Kamiennej, u podnóża Szrenicy w legendarnej krainie ducha Gór – Karkonosza, doskonałe miejsce letniego wypoczynku dla tych, którzy preferują aktywny sposób spędzenia czasu. Liczna sieć szlaków turystycznych umożliwia poznanie piękna tych gór.

Program

1. Wycieczka autokarowa „Złota Praga” – zwiedzanie zabudowy pałacowo-zamkowej na Hradczanach (Pałac Prezydencki, Katedra Św. Wita, Złota Uliczka, Stare Zamkowe Schody), Droga Królewska, Most Karola, Stare Miasto, Ratusz, Nowe Miasto.

2. Wycieczka autokarowa do Liberca – zabawy w centrum Handlowo-Rozrywkowym „Babilon”, wizyta w największym w Czechach aquaparku: baseny, zjeżdżalnie, masaże, sauny, kąpiele wirujące, masujące, jaskinie (szczegóły: www.centrumbabylon.cz), następnie wizyta w niedawno otwartym mega atrakcyjnym Parku Nauki i Zabawy – iQlandia. W iQlandii odwiedzający mogą odbyć, m.in. trening kosmonauty, powędrować z wnętrza Ziemi do odległych galaktyk, doświadczyć trzęsienia ziemi, przeżyć wichurę, spadające bomby, obejrzeć taniec błyskawic, zrozumieć jak działają najróżniejsze urządzenia, spotkać się z robotem przyszłości, dowiedzieć się jak powstał Kosmos, na desce skateboardowej przelecieć przez cały Układ Słoneczny, w studio telewizyjnym można zobaczyć jak się prowadzi wiadomości, można spróbować dań kuchni molekularnej, wziąć udział w ciekawych eksperymentach, warsztatach rozwiązać zawiłe zadania kryminalistyki, (http://www.iqlandia.cz/pl, w trakcie przejazdu zwiedzanie Harrachova: zespołu skoczni narciarskich i Huty Szkła.

3. Wycieczka do niezwykłego rezerwatu przyrody Skalne Miasto – czyli wędrówka po bajkowym świecie fantastycznych form skalnych (wieże, zamki, ściany, twory o oryginalnych kształtach, np. kochankowie, starosta, myśliwy, diabelski most, dzban, bliźnięta, wieże, mosty, wilczy jar, ogrody, amfiteatr, wielki i mały wodospad, itp.), które osiągają wysokości bliskie 100 m, a wędrujący człowiek wydaje się odrobiną wobec potęgi przyrody; w trakcie wycieczki uczestników oczekuje również atrakcyjny, pełen emocji spływ łódką w skalnym podziemnym mieście.

4. Karkonosze AVENTURA – czyli spływ bezpiecznymi pontonami raftingowymi po malowniczej rzece Bóbr, to atrakcja która łączy współdziałanie na wodzie, aktywny wypoczynek oraz spędzenie niezapomnianych chwil na łonie natury (każdy uczestnik jest wyposażony w kamizelkę, pagaj, kask, pontony są profesjonalne i bezpieczne).

5. Wizyta w Parku Rozrywki Esplanada (www.parkesplanada.pl) – doskonała zabawa i adrenalina dla każdego od 6 do 99 lat, m.in. zjazd zjeżdżalnią grawitacyjną Alpinie Coaster.

6. Zajęcia w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej, ciekawa interaktywna prezentacja przyrody Karkonoskiego Parku Narodowego.

7. Projekt Arado – wizyta w zaginionym laboratorium Hitlera, najnowocześniejszym podziemnym kompleksie w Polsce, przewodnik wcielający się w rolę agenta polskiego wywiadu prowadzi grupę by zdobyć niemieckie tajemnice.

8. Gra terenowa „Poszukiwacze Skarbów” – to gra terenowa Szlakiem Ducha Gór, zabawa i historia w jednym, kto odwiedzi wszystkie punkty i odwzoruje wszystkie hologramy w Księdze Skarbów zostaje wpisany do „Księgi Zdobywcy Skarbów”, dostanie certyfikat, zdobędzie miano „Odkrywcy Magicznej Szklarskiej Poręby” oraz otrzymuje atrakcyjna nagrodę.

9. Zwiedzanie atrakcji Szklarskiej Poręby: Huty Szkła – spotkanie z hutnikami – pokaz wyrobu szkła (możliwość zakupu pamiątek ze szkła).

10. Muzeum Energetyki.

11. Wycieczki piesze, m.in:
– do Wodospadu Kamieńczyk, do Wodospadu Szklarka,
– do schroniska pod Łabskim Szczytem, na Halę Szrenicką.

12. Zajęcia sportowe: piłka nożna, siatkówka.

13. Dyskoteki, ogniska, konkursy.

Zakwaterowanie

Kolonia / Obóz młodzieżowy 7-14, 14-18 lat

Zakwaterowanie w zależności od terminu wyjazdu

Pensjonat „Pory Roku”, o wysokim standardzie, położony w centrum Szklarskiej Poręby. Posiada pokoje 2,3,4 – osobowe z łazienkami lub typu studio 2+2, 2+3, 2+4 z łazienkami, każdy z TV i telefonem. Do dyspozycji uczestników: stołówka, świetlica z TV, tenis stołowy, bilard, piłkarzyki, siłownia. Za dodatkową opłatą możliwość korzystania z Kapsuły Piękności, sauny, cymbergaja. W odległości ok. 500 m kryty basen w odległości ok. 700 m dolna stacja na Szrenicę. Do boiska sportowego „Orlik” ok. 150 m, do centrum miasta ok. 400 m.

Wyżywienie
W stołówce ośrodka: 4 posiłki dziennie (w tym podwieczorek), pierwsze świadczenie – obiadokolacja w dniu rozpoczęcia turnusu, ostatnie świadczenie – śniadanie i suchy prowiant w dniu zakończenia turnusu.

 

Ośrodek Wypoczynkowy „Halny”, o bardzo wysokim standardzie, po generalnym remoncie w 2017 roku, położony w centrum Szklarskiej Poręby. Posiada komfortowo urządzone pokoje 2,3,4 – osobowe z łazienkami lub typu studio 2+2, 2+3 z łazienkami, każdy z TV, balkonem oraz bezpłatnym Wi-Fi. Obiekt posiada dużą działkę boisko do gier zespołowych, salę dyskotekową, stołówkę, miejsce na ognisko, plac zabaw i salę do ćwiczeń. Niedaleko obiektu profesjonalne zaplecze sportowe Orlik.

Wyżywienie
W stołówce ośrodka: 4 posiłki dziennie (w tym podwieczorek), pierwsze świadczenie – obiadokolacja w dniu rozpoczęcia turnusu, ostatnie świadczenie – śniadanie i suchy prowiant w dniu zakończenia turnusu.

Cena zawiera

  • transport PKP,
  • zakwaterowanie,
  • wyżywienie,
  • opieka kadry pedagogicznej i medycznej,
  • realizację programu,
  • ubezpieczenie NNW do 5000 zł,
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł/os.

Cena nie zawiera

  • wycieczek fakultatywnych,
  • dopłat za wyjazd z poszczególnych miast,
  • obligatoryjnej kwoty na opłatę biletów wstępu.

Weź ze sobą:
Każdy uczestnik powinien posiadać aktualny paszport lub dowód osobisty oraz ważną legitymację szkolną na przejazd PKP.
Obligatoryjna kaucja 25 zł płatna na miejscu.

Zobacz także oferty w

Zobacz nasze najbardziej atrakcyjne oferty last minute.

Hotel Consul***

Rimini to jedno z najpopularniejszych miast wypoczynkowych nad północnym Adria
11 dni
za osobę
11 dni

Obóz młodzieżowy

Złote Piaski to najpopularniejszy bułgarski kurort na wybrzeżu Morza Czarnego
12 dni
12 dni
PlaceholderPlaceholder

Obóz młodzieżowy

Grecja – połączenie pięknej baśni i równie pięknej rzeczywistości. Zło
8 dni
8 dni

Obóz / Koloni

Program dodatkowy (dla chętnych): Pakiet Zakopiańskie baseny  Odwiedzimy
11 dni
11 dni

Grecja Hotel Galaxy

WYCIECZKI FAKULTATYWNY – ATENY – 45 EUR, – METEORA – 30
12 dni
12 dni

Jastrzębia Góra +

Jastrzębia Góra jest kurortem położonym w najbardziej wysuniętym na półno
12 dni
12 dni

Nie przegap najlepszych ofert

Zapisz się do naszego Newslettera