+48 41 344 40 10, 41 346 29 03
pn. - pt. 08:00 - 18:00, sob. 10:00 - 14:00

Obóz młodzieżowy Bułgaria Słoneczny Brzeg Hotel Sea Grace***

Obóz młodzieżowy 12-18 lat

Słoneczny Brzeg

To największy i najpopularniejszy kurort na wybrzeżu Morza Czarnego. Położony w bezpośrednim sąsiedztwie urokliwego i zabytkowego Nesebyru, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nazwa miejscowości w pełni oddaje panujące w niej warunki klimatyczne – słońce, czysta woda i wydmy sięgające do 20 m wysokości. Plaża bardzo dobrze zagospodarowana, szeroka i piaszczysta z łagodnym wejściem do morza, o długości około 10 km. Uhonorowana tytułem Błękitnej Flagi za czystość wody i piasku. Warunki tutaj sprzyjają sportom wodnym, takim jak windsurfing czy nurkowanie. Zaś bogata infrastruktura turystyczna i niezliczona ilość atrakcji: 2 aquaparki, dyskoteki, puby, liczne restauracje oferujące kuchnię z całego świata zadowolą najbardziej wymagających turystów. Nie bez powodu Słoneczny Brzeg nazywany jest Las Vegas Wschodu.

Hotel Sea Grace***

Hotel położony jest w Słonecznym Brzegu, jednym z największych bułgarskich kurortów, w bezpośrednim sąsiedztwie urokliwego i zabytkowego Nesebyru. Miejscowość wypoczynkowa oferuje bogatą infrastrukturę turystyczną. Znajdują się tam liczne restauracje, puby, sklepy i stragany z pamiątkami, parki rozrywki oraz aquaparki. Na miłośników nocnego szaleństwa czekają kluby nocne, salony gier oraz kasyna. Zakwaterowanie w przestronnych, nowocześnie urządzonych apartamentach i pokojach typu studio 2, 3, 4 – osobowych. Każdy pokój posiada łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym (wc, prysznic, suszarka do włosów, ręczniki), balkon, telewizję satelitarną oraz klimatyzację w cenie.

Do dyspozycji gości

W Hotelu Sea Grace goście mają do dyspozycji  recepcję czynną całą dobę, sejf w recepcji (dodatkowo płatny), duży basen z bezpłatnymi leżakami i parasolami, kino letnie na powietrzu.

Plaża

Wspaniała, piaszczysta plaża osłonięta wydmami, w odległości ok. 450 m od hotelu. Szeroka, bardzo dobrze zagospodarowana o długości ok. 10 km z łagodnym wejściem do morza. Została uhonorowana tytułem Błękitnej Flagi za czystość wody i piasku. Leżaki i parasole dodatkowo płatne (leżak ok. 10 BGN/pobyt, parasol ok. 10 BGN/pobyt).

Wyżywienie

All Inclusive Light – kuchnia lokalna. Posiłki serwowane w Hotelu Camelot

 • 08.00-09.00 śniadanie,
 • 12.00-13.30 lunch,
 • 16.00-16.30 przekąski,
 • 18.30-20.00 kolacja,
 • woda dostępna cały dzień,
 • posiłki w formie bufetu.

Cena zawiera

 • 9 noclegów w Hotelu Sea Grace ***/****,
 • wyżywienie All Inclusive Light w Hotelu Camelot,
 • transport klimatyzowanym autokarem klasy LUX (wc, video, klimatyzacja),
 • opłatę klimatyczną,
 • zwiedzanie Nesebyru z pilotem-rezydentem,
 • opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej,
 • bogaty program sportowo-rekreacyjny,
 • opiekę medyczną,
 • ubezpieczenie KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN oraz bagaż 800 PLN (obejmuje choroby przewlekłe),
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł/os.,
 • podatek VAT.

Cena nie zawiera

 • wycieczek fakultatywnych,
 • dopłat za wyjazdy z poszczególnych miast (patrz rozkład jazdy).

Obowiązkowo płatne

 • kaucja zwrotna w wysokości 20 EUR (na wypadek ewentualnych zniszczeń).

Dodatkowo płatne (dla chętnych)

 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 4,3 % ceny imprezy.

Weź ze sobą

 • ważny paszport lub dowód osobisty,
 • wypełnioną kartę kwalifikacyjną,
 • leki przyjmowane na stałe,
 • proponowane kieszonkowe ok. 100 EUR + dodatkowo na wybrane wycieczki fakultatywne.

1 dzień

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry i Rumunię. Po południu dłuższy postój na terenie Węgier na ciepły posiłek (płatny we własnym zakresie ok. 1.700-2.000 HUF). Nocny przejazd przez Rumunię.

2 dzień

Przyjazd do Słonecznego Brzegu w godzinach porannych. Złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu. Zakwaterowanie w pokojach od godziny 14:00. Pierwszy posiłek obiad. Odpoczynek po podróży. Spotkanie organizacyjne z kierownikiem, powitanie i przedstawienie kadry i młodzieży, przekazanie praktycznych informacji dotyczących zakwaterowania, wyżywienia, miejscowości. Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z programem, ofertą wycieczek fakultatywnych i regulaminami (kąpieli, obozu). Kolacja, nocleg.

3 – 10 dzień

Program pobytu:

 • wycieczka piesza do Nesebyru: zwiedzanie miasta zaliczanego do pomników kultury. Podczas wycieczki zobaczymy m.in. Mury Bizantyjskie, Starożytne greckie i tureckie łaźnie, Cerkiew Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Studnię Artezyjską, Klasztor św. Stefana, amfiteatr. Zatrzymamy się na tarasie widokowym z którego podziwiać będziemy wspaniałą panoramę Słonecznego Brzegu i okolic,
 • słodkie lenistwo czyli plażowanie i kąpiele morskie,
 • zajęcia na basenie: siatkówka, gry zespołowe,
 • gry i zabawy na plaży – turnieje siatkówki plażowej, piłki nożnej, mecz kadra kontra obozowicze,
 • wieczorny spacer po najdłuższej plaży na Bałkanach – spacer połączony z zawodami,
 • piesza wycieczka po promenadzie i molo, gdzie znajduje się mnóstwo atrakcji dla młodzieży m.in. diabelski młyn, dmuchane kule, trampoliny itp.,
 • konkursy z nagrodami – najzabawniejsze zdjęcie z obozu, karaoke, wybory Miss i Mistera na wesoło,
 • wyjścia na dyskoteki, (wstęp dla osób powyżej 16 roku życia),
 • dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych: Bałczik i Kaliakra ok. 20 EUR, Sozopol-Ropotamo-Pomorie-Burgas ok. 25 EUR, Warna z Delfinarium i Klasztor Aładża ok. 25 EUR, Stambuł 1 dzień ok. 45 EUR  + opłata za wizę turecką, Jeep Safari ok. 25 EUR, Aquapark ok. 40 leva/cały dzień (30 leva/pół dnia), wejście na dyskotekę np. Lazur, Iceberg, Orange ok. 7 leva, Błota i Solanki ok. 20 leva.

11 dzień

Wykwaterowanie po śniadaniu, złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu. Czas wolny na ostatnie zakupy, pamiątkowe zdjęcia itp. Późnym popołudniem zbiórka przed hotelem i pobranie suchego prowiantu. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd przez Bułgarię i Rumunię.

12 dzień

Dalsza podróż przez Rumunię, Węgry, Słowację i Czechy (możliwy postój na terenie Czech na ciepły posiłek płatny we własnym zakresie ok. 5-6 EUR). Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Sozopol – Ropotamo – Pomorie – Burgas

Wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzania klasztoru Św. Jerzego w Pomorie, gdzie po dzień dzisiejszy mieszkają mnisi zajmujący się m.in. lokalnym wyrobem rakiji, którą można podczas wyjazdu u nich nabyć. Następnie udamy się do parku krajobrazowego rzeki Ropotamo, gdzie podczas relaksującego rejsu „bułgarską Amazonką” będziemy mieli okazję podziwiać ptactwo wodne oraz żółwie znajdujące się w okolicznym rezerwacie. Zobaczymy również Sozopol, jedno z najstarszych i najbardziej magicznych miasteczek na bułgarskim wybrzeżu. Podczas spaceru z przewodnikiem będziemy mieli okazję podziwiać pozostałości budowli greckich, rzymskich i bizantyjskich. Podczas zwiedzania przewidziany jest czas wolny na zakup pamiątek, dżemu figowego lub charakterystycznych dla tego regionu wyrobów różanych. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Burgas, typowej metropolii miejskiej na krótki shopping. Cena ok. 25 EUR

Warna z delfinarium i Klasztor Aładża

Warna to drugie co do wielkości miasto Bułgarii, zwane jej letnią stolicą. Największy w kraju port, starówka, park nadmorski, delfinarium, centra handlowe. Program wycieczki obejmuje m. in. pokazy popisów delfinów – jednych z najinteligentniejszych zwierząt świata, które spotkać można również w północnych wodach Morza Czarnego. Zobaczymy również Katedralną Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy, drugą co do wielkości świątynię w całej Bułgarii i najbardziej charakterystyczny zabytek miasta. Ponadto w programie zwiedzanie oddalonego o 15 km od Warny monastyru Aładża – zespołu średniowiecznych cel klasztornych i cerkwi wykutych w skałach.
W trakcie zwiedzania czas wolny. Cena ok. 25 EUR

Bałczik i Kaliakra

Bałczik to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast wybrzeża Morza Czarnego. Strome i wąskie uliczki, wszechobecna winorośl zdobiąca większość budynków i podwórzy nadają mu niepowtarzalny urok. W Bałcziku zwiedzimy letnią rezydencję rumuńskiej królowej Marii z 1924 roku oraz ogród botaniczny z mnóstwem kaktusów i sukulentów. Następnie udamy się na malowniczy przylądek Kaliakra, gdzie niemal pionowe skały, sięgające 70 metrów nad poziomem morza urzekną nas swoją monumentalnością. Najbardziej na wschód wysunięte miejsce w Bułgarii stworzone na styku morza, ziemi i powietrza z pewnością zachwyci każdego. Cena ok. 25 EUR

Stambuł 1-dniowy

„Tam, gdzie Wschód spotyka się z Zachodem”. Jednodniowa wycieczka do dawnego Konstantynopola to doskonała okazja do posmakowania odrobiny Orientu. W programie zwiedzanie Błękitnego Meczetu, Hipodromu, podejście pod Hagię Sophię, Pałac Top Kapi. Przejazd panoramiczny autokarem przez Most Bosforski na punkt widokowy w azjatyckiej część miasta, gdzie podziwiać będziemy wspaniałą panoramę Stambułu. Ponadto przewidziane jest zwiedzanie fabryki skóry z możliwością zakupu wyrobów skórzanych. Podczas wycieczki będziemy mieli okazję skosztować tradycyjnej tureckiej kuchni, a także zrobić zakupy na Wielkim Bazarze. Dla chętnych dodatkowo płatny rejs po Bosforze. Cena ok. 65 EUR + wiza turecka zakupiona indywidualnie przez Internet 15 EUR.

Błoto i solanki

To jest coś czego każdy, a zwłaszcza panie, spróbować w Bułgarii powinien. Zabieramy Państwa w okolice miasta Burgas gdzie znajdują się ogromne i płytkie zbiorniki z bogatą w minerały glebą (chlorek sodu, magnez, wapń, siarka, jod i inne) do których dopuszczana jest woda morska. Tworzy to specyficzne kąpieliska nazwane lokalnie „ługami”. Woda parując pozostawia w błocie sól, a ta z kolei, po połączeniu się z glebą daje cudowny, mocny eliksir dla naszej skóry, kości i ciała. Zbawienną podobno moc mają również kąpiele w basenach błotnych. Natarcie się czarnym błotem przynosi wiele korzyści naszemu organizmowi i jest niczym innym jak naturalną kuracją sanatoryjną, czy jak kto woli zabiegiem SPA.

Dla Zdrowia:

 • zmniejsza obrzęki i łagodzi ból, ma działanie bakteriobójcze,
 • leczy przewlekłe zapalenia stawów, ścięgien i mięśni,
 • działa leczniczo po zwichnięciach i złamaniach, łagodzi schorzenia kręgosłupa,

Dla Ciała:

 • doskonały i naturalny peeling,
 • skóra pozostaje miękka i gładka jak aksamit,
 • relaks i odprężenie,

Cena ok. 15 EUR, (pakiet: 3 wyjazdy 30 euro)

Jeep Safari

Podczas przejażdżki w okolice parku przyrodniczego gór Strandża przespacerujemy się wzdłuż rzeki Mładeżka i udamy się do malowniczej jaskini, słynnej z podziemnego jeziora. Odwiedzimy typową bułgarską wioskę z zachowaną starą szkołą i autentycznym domem strandżańskim zbudowanym 300 lat temu. Zażyjemy również orzeźwiającej kąpieli w malowniczym wodospadzie nad rzeką Weleka. Cena ok. 25 EUR

Aquapark Cena ok. 40 leva/cały dzień (30 leva/półdnia).

Disco Wejście na dyskotekę, np. Lazur, Iceberg, Orange. Cena ok. 7 EUR.

Zobacz także oferty w

Zobacz nasze najbardziej atrakcyjne oferty last minute.

Kolonia Białka Tatr

Białka Tatrzańska to góralska wieś położona 20 km od Zakopanego. To jedno
12 dni
12 dni

Obóz / Koloni

Program dodatkowy (dla chętnych): Pakiet Zakopiańskie baseny  Odwiedzimy
11 dni
11 dni

Obóz młodzie

Malta St. Julian’s - popularny kurort wakacyjny położony w zatoce na wscho
8 dni
8 dni

Kolonia Szklarska Po

Wycieczki Fakultatywne 1. Wycieczka do Karpacza, korzystanie z atrakcyjnego Park
12 dni
12 dni

Obóz / Koloni

Kolonia piłkarsko-rekreacyjna to wakacyjna przygoda z piłką nożną, wyjątko
12 dni
12 dni

Obóz młodzieżowy

Złote Piaski to najpopularniejszy bułgarski kurort na wybrzeżu Morza Czarnego
12 dni
12 dni

Nie przegap najlepszych ofert

Zapisz się do naszego Newslettera