+48 41 344 40 10
pn. - pt. 09:00 - 17:00

Obóz młodzieżowy Bułgaria Słoneczny Brzeg Hotel Sea Grace***

Obóz młodzieżowy 12-18 lat

Słoneczny Brzeg

To największy i najpopularniejszy kurort na wybrzeżu Morza Czarnego. Położony w bezpośrednim sąsiedztwie urokliwego i zabytkowego Nesebyru, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nazwa miejscowości w pełni oddaje panujące w niej warunki klimatyczne – słońce, czysta woda i wydmy sięgające do 20 m wysokości. Plaża bardzo dobrze zagospodarowana, szeroka i piaszczysta z łagodnym wejściem do morza, o długości około 10 km. Uhonorowana tytułem Błękitnej Flagi za czystość wody i piasku. Warunki tutaj sprzyjają sportom wodnym, takim jak windsurfing czy nurkowanie. Zaś bogata infrastruktura turystyczna i niezliczona ilość atrakcji: 2 aquaparki, dyskoteki, puby, liczne restauracje oferujące kuchnię z całego świata zadowolą najbardziej wymagających turystów. Nie bez powodu Słoneczny Brzeg nazywany jest Las Vegas Wschodu.

Hotel Sea Grace***

Hotel położony jest w Słonecznym Brzegu, jednym z największych bułgarskich kurortów, w bezpośrednim sąsiedztwie urokliwego i zabytkowego Nesebyru. Miejscowość wypoczynkowa oferuje bogatą infrastrukturę turystyczną. Znajdują się tam liczne restauracje, puby, sklepy i stragany z pamiątkami, parki rozrywki oraz aquaparki. Na miłośników nocnego szaleństwa czekają kluby nocne, salony gier oraz kasyna. Zakwaterowanie w przestronnych, nowocześnie urządzonych apartamentach i pokojach typu studio 2, 3, 4 – osobowych. Każdy pokój posiada łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym (wc, prysznic, suszarka do włosów, ręczniki), balkon, telewizję satelitarną oraz klimatyzację w cenie.

Do dyspozycji gości

W Hotelu Sea Grace goście mają do dyspozycji  recepcję czynną całą dobę, sejf w recepcji (dodatkowo płatny), duży basen z bezpłatnymi leżakami i parasolami, kino letnie na powietrzu.

Plaża

Wspaniała, piaszczysta plaża osłonięta wydmami, w odległości ok. 450 m od hotelu. Szeroka, bardzo dobrze zagospodarowana o długości ok. 10 km z łagodnym wejściem do morza. Została uhonorowana tytułem Błękitnej Flagi za czystość wody i piasku. Leżaki i parasole dodatkowo płatne (leżak ok. 10 BGN/pobyt, parasol ok. 10 BGN/pobyt).

Wyżywienie

All Inclusive Light – kuchnia lokalna. Posiłki serwowane w Hotelu Camelot

 • 08.00-09.00 śniadanie,
 • 12.00-13.30 lunch,
 • 16.00-16.30 przekąski,
 • 18.30-20.00 kolacja,
 • woda dostępna cały dzień,
 • posiłki w formie bufetu.

Cena zawiera

 • 9 noclegów w Hotelu Sea Grace ***/****,
 • wyżywienie All Inclusive Light w Hotelu Camelot,
 • transport klimatyzowanym autokarem klasy LUX (wc, video, klimatyzacja),
 • opłatę klimatyczną,
 • zwiedzanie Nesebyru z pilotem-rezydentem,
 • opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej,
 • bogaty program sportowo-rekreacyjny,
 • opiekę medyczną,
 • ubezpieczenie KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN oraz bagaż 800 PLN (obejmuje choroby przewlekłe),
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł/os.,
 • podatek VAT.

Cena nie zawiera

 • wycieczek fakultatywnych,
 • dopłat za wyjazdy z poszczególnych miast (patrz rozkład jazdy).

Obowiązkowo płatne

 • kaucja zwrotna w wysokości 20 EUR (na wypadek ewentualnych zniszczeń).

Dodatkowo płatne (dla chętnych)

 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3 % ceny imprezy.

Weź ze sobą

 • ważny paszport lub dowód osobisty,
 • wypełnioną kartę kwalifikacyjną,
 • leki przyjmowane na stałe,
 • proponowane kieszonkowe ok. 100 EUR + dodatkowo na wybrane wycieczki fakultatywne.

1 dzień

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry i Rumunię. Po południu dłuższy postój na terenie Węgier na ciepły posiłek (płatny we własnym zakresie ok. 1.700-2.000 HUF). Nocny przejazd przez Rumunię.

2 dzień

Przyjazd do Słonecznego Brzegu w godzinach porannych. Złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu. Zakwaterowanie w pokojach od godziny 14:00. Pierwszy posiłek obiad. Odpoczynek po podróży. Spotkanie organizacyjne z kierownikiem, powitanie i przedstawienie kadry i młodzieży, przekazanie praktycznych informacji dotyczących zakwaterowania, wyżywienia, miejscowości. Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z programem, ofertą wycieczek fakultatywnych i regulaminami (kąpieli, obozu). Kolacja, nocleg.

3 – 10 dzień

Program pobytu:

 • wycieczka piesza do Nesebyru: zwiedzanie miasta zaliczanego do pomników kultury. Podczas wycieczki zobaczymy m.in. Mury Bizantyjskie, Starożytne greckie i tureckie łaźnie, Cerkiew Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Studnię Artezyjską, Klasztor św. Stefana, amfiteatr. Zatrzymamy się na tarasie widokowym z którego podziwiać będziemy wspaniałą panoramę Słonecznego Brzegu i okolic,
 • słodkie lenistwo czyli plażowanie i kąpiele morskie,
 • zajęcia na basenie: siatkówka, gry zespołowe,
 • gry i zabawy na plaży – turnieje siatkówki plażowej, piłki nożnej, mecz kadra kontra obozowicze,
 • wieczorny spacer po najdłuższej plaży na Bałkanach – spacer połączony z zawodami,
 • piesza wycieczka po promenadzie i molo, gdzie znajduje się mnóstwo atrakcji dla młodzieży m.in. diabelski młyn, dmuchane kule, trampoliny itp.,
 • konkursy z nagrodami – najzabawniejsze zdjęcie z obozu, karaoke, wybory Miss i Mistera na wesoło,
 • wyjścia na dyskoteki, (wstęp dla osób powyżej 16 roku życia),
 • dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych: Bałczik i Kaliakra ok. 20 EUR, Sozopol-Ropotamo-Pomorie-Burgas ok. 25 EUR, Warna z Delfinarium i Klasztor Aładża ok. 25 EUR, Stambuł 1 dzień ok. 45 EUR  + opłata za wizę turecką, Jeep Safari ok. 25 EUR, Aquapark ok. 40 leva/cały dzień (30 leva/pół dnia), wejście na dyskotekę np. Lazur, Iceberg, Orange ok. 7 leva, Błota i Solanki ok. 20 leva.

11 dzień

Wykwaterowanie po śniadaniu, złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu. Czas wolny na ostatnie zakupy, pamiątkowe zdjęcia itp. Późnym popołudniem zbiórka przed hotelem i pobranie suchego prowiantu. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd przez Bułgarię i Rumunię.

12 dzień

Dalsza podróż przez Rumunię, Węgry, Słowację i Czechy (możliwy postój na terenie Czech na ciepły posiłek płatny we własnym zakresie ok. 5-6 EUR). Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Sozopol – Ropotamo – Pomorie – Burgas

Wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzania klasztoru Św. Jerzego w Pomorie, gdzie po dzień dzisiejszy mieszkają mnisi zajmujący się m.in. lokalnym wyrobem rakiji, którą można podczas wyjazdu u nich nabyć. Następnie udamy się do parku krajobrazowego rzeki Ropotamo, gdzie podczas relaksującego rejsu „bułgarską Amazonką” będziemy mieli okazję podziwiać ptactwo wodne oraz żółwie znajdujące się w okolicznym rezerwacie. Zobaczymy również Sozopol, jedno z najstarszych i najbardziej magicznych miasteczek na bułgarskim wybrzeżu. Podczas spaceru z przewodnikiem będziemy mieli okazję podziwiać pozostałości budowli greckich, rzymskich i bizantyjskich. Podczas zwiedzania przewidziany jest czas wolny na zakup pamiątek, dżemu figowego lub charakterystycznych dla tego regionu wyrobów różanych. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Burgas, typowej metropolii miejskiej na krótki shopping. Cena ok. 25 EUR

Warna z delfinarium i Klasztor Aładża

Warna to drugie co do wielkości miasto Bułgarii, zwane jej letnią stolicą. Największy w kraju port, starówka, park nadmorski, delfinarium, centra handlowe. Program wycieczki obejmuje m. in. pokazy popisów delfinów – jednych z najinteligentniejszych zwierząt świata, które spotkać można również w północnych wodach Morza Czarnego. Zobaczymy również Katedralną Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy, drugą co do wielkości świątynię w całej Bułgarii i najbardziej charakterystyczny zabytek miasta. Ponadto w programie zwiedzanie oddalonego o 15 km od Warny monastyru Aładża – zespołu średniowiecznych cel klasztornych i cerkwi wykutych w skałach.
W trakcie zwiedzania czas wolny. Cena ok. 25 EUR

Bałczik i Kaliakra

Bałczik to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast wybrzeża Morza Czarnego. Strome i wąskie uliczki, wszechobecna winorośl zdobiąca większość budynków i podwórzy nadają mu niepowtarzalny urok. W Bałcziku zwiedzimy letnią rezydencję rumuńskiej królowej Marii z 1924 roku oraz ogród botaniczny z mnóstwem kaktusów i sukulentów. Następnie udamy się na malowniczy przylądek Kaliakra, gdzie niemal pionowe skały, sięgające 70 metrów nad poziomem morza urzekną nas swoją monumentalnością. Najbardziej na wschód wysunięte miejsce w Bułgarii stworzone na styku morza, ziemi i powietrza z pewnością zachwyci każdego. Cena ok. 25 EUR

Stambuł 1-dniowy

„Tam, gdzie Wschód spotyka się z Zachodem”. Jednodniowa wycieczka do dawnego Konstantynopola to doskonała okazja do posmakowania odrobiny Orientu. W programie zwiedzanie Błękitnego Meczetu, Hipodromu, podejście pod Hagię Sophię, Pałac Top Kapi. Przejazd panoramiczny autokarem przez Most Bosforski na punkt widokowy w azjatyckiej część miasta, gdzie podziwiać będziemy wspaniałą panoramę Stambułu. Ponadto przewidziane jest zwiedzanie fabryki skóry z możliwością zakupu wyrobów skórzanych. Podczas wycieczki będziemy mieli okazję skosztować tradycyjnej tureckiej kuchni, a także zrobić zakupy na Wielkim Bazarze. Dla chętnych dodatkowo płatny rejs po Bosforze. Cena ok. 65 EUR + wiza turecka zakupiona indywidualnie przez Internet 15 EUR.

Błoto i solanki

To jest coś czego każdy, a zwłaszcza panie, spróbować w Bułgarii powinien. Zabieramy Państwa w okolice miasta Burgas gdzie znajdują się ogromne i płytkie zbiorniki z bogatą w minerały glebą (chlorek sodu, magnez, wapń, siarka, jod i inne) do których dopuszczana jest woda morska. Tworzy to specyficzne kąpieliska nazwane lokalnie „ługami”. Woda parując pozostawia w błocie sól, a ta z kolei, po połączeniu się z glebą daje cudowny, mocny eliksir dla naszej skóry, kości i ciała. Zbawienną podobno moc mają również kąpiele w basenach błotnych. Natarcie się czarnym błotem przynosi wiele korzyści naszemu organizmowi i jest niczym innym jak naturalną kuracją sanatoryjną, czy jak kto woli zabiegiem SPA.

Dla Zdrowia:

 • zmniejsza obrzęki i łagodzi ból, ma działanie bakteriobójcze,
 • leczy przewlekłe zapalenia stawów, ścięgien i mięśni,
 • działa leczniczo po zwichnięciach i złamaniach, łagodzi schorzenia kręgosłupa,

Dla Ciała:

 • doskonały i naturalny peeling,
 • skóra pozostaje miękka i gładka jak aksamit,
 • relaks i odprężenie,

Cena ok. 15 EUR, (pakiet: 3 wyjazdy 30 euro)

Jeep Safari

Podczas przejażdżki w okolice parku przyrodniczego gór Strandża przespacerujemy się wzdłuż rzeki Mładeżka i udamy się do malowniczej jaskini, słynnej z podziemnego jeziora. Odwiedzimy typową bułgarską wioskę z zachowaną starą szkołą i autentycznym domem strandżańskim zbudowanym 300 lat temu. Zażyjemy również orzeźwiającej kąpieli w malowniczym wodospadzie nad rzeką Weleka. Cena ok. 25 EUR

Aquapark Cena ok. 40 leva/cały dzień (30 leva/półdnia).

Disco Wejście na dyskotekę, np. Lazur, Iceberg, Orange. Cena ok. 7 EUR.

Zobacz także oferty w

Zobacz nasze najbardziej atrakcyjne oferty last minute.

Obóz młodzieżowy

Złote Piaski to najpopularniejszy bułgarski kurort na wybrzeżu Morza Czarnego
12 dni
12 dni

Obóz / Koloni

Program dodatkowy (dla chętnych): Pakiet Zakopiańskie baseny  Odwiedzimy
11 dni
11 dni

Obóz młodzie

Hotel Guitart Central Park***

 

 

12 dni
12 dni

Obóz młodzie

Hotel Guitart Central Park ***

10 dni
10 dni

Obóz młodzieżowy

WYCIECZKI FAKULTATYWNE: 1. WYCIECZKA AUTOKAROWA DO BUDAPESZTU W programie: wzg&o
11 dni
11 dni

Władysławowo

Władysławowo to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na wybrzeżu, położone
15 dni
15 dni

Nie przegap najlepszych ofert

Zapisz się do naszego Newslettera