+48 41 344 40 10, 41 346 29 03
pn. - pt. 08:00 - 18:00, sob. 10:00 - 14:00

Rumunia

Kraj

Rumunia to kraj leżący w południowo- wschodniej Europie nad Morzem Czarnym. Pełne malowniczych krajobrazów i unikalnych zabytków wpisanych na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. To kraj o nietuzinkowej historii i tradycji, która jest godnie reprezentowana od pokoleń. Wyjątkowa regionalna kuchnia, niezwykle szarmanccy i gościnni ludzie tylko zachęcają do podróży w to miejsce.

 

Cena zawiera

 • transport klimatyzowanym autokarem klasy LUX,
 • 5 noclegów w hotelach*** (1 w ok. Deva, 4 w ok. Bazna, pokoje 2,3 os. z łazienkami),
 •  5 śniadań, 5 obiadokolacji (w tym 1 uroczysta z programem folklorystycznym),
 • opiekę pilota,
 • realizację programu,
 • ubezpieczenie KL, NNW oraz bagaż,
 • składkę na TFG – 10 zł.

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu oraz usługi lokalnych przewodników ok. 40 EUR/os.,
 • dopłata do pokoju 1 os. + 350 zł,
 • napoi do obiadokolacji,
 • możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji w wysokości 3% wartości imprezy.

Uwaga!

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od godzin otwarcia obiektów, warunków atmosferycznych oraz innych sytuacji, których nie możemy przewidzieć.

 

1 Dzień

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Czechy, Słowację i Węgry.

2 Dzień

Przyjazd do Aradu w godzinach porannych/dopołudniowych, zwiedzanie miasta, m.in. XIX budynek ratusza miejskiego, Pałac Kultury, kościół św. Piotra i Pawła. Następnie przejazd wzdłuż doliny rzeki Marusza do Devy, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 Dzień

Śniadanie. Przejazd do Alba Iulia, zwiedzanie dawnej stolicy Siedmiogrodu, m.in. Twierdza księcia Eugene’a de Savoy, Katedra z grobem Jana Hunyadyego, Cerkiew Prawosławna. Następnie Blaj – centrum rumuńskiego kościoła prawosławnego z największą grekokatolicką świątynią kraju – katedrą „Świętej Trójcy”. Przejazd do miejscowości Bazna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 Dzień

Śniadanie. Przejazd do Biertan, zwiedzanie miasteczka wpisanego na listę UNESCO, podziwianie jednego z najbardziej znanych „kościołów warownych” w regionie. Następnie Sighisoara,  miejsce narodzin Vlada Palownika oraz miasta słynącego ze znakomicie zachowanego Starego Miasta wpisanego na listę UNESCO, spacer – Wieża Zegarowa, XIV-wieczne mury obronne z licznie zachowanymi basztami i bramami obronnymi, Kościół na Wzgórzu, Dom Drakuli. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 Dzień

Śniadanie. Przejazd do Medias, miasta znajdującego się w samym centrum Siedmiogrodu, zwiedzanie kolejnego z „kościołów warownych” pw. św. Małgorzaty. Następnie Sybin, największe miasto Transylwanii, spacer po ścisłym centrum, Mały Rynek z najstarszą Apteką, Wielki Rynek z Pałacem Brukenthala, wieża Ratuszowa, Sobór Trójcy Świętej, przejście „Mostem Kłamców”. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 Dzień

Śniadanie. Przejażdżka bryczkami po okolicznych wioskach, m.in. zwiedzanie „kościołów warownych” w miejscowości Boian oraz Bazna. Powrót do hotelu, uroczysta obiadokolacja z programem folklorystycznym, nocleg.

7 Dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Kluż, zwiedzanie stolicy Siedmiogrodu, m.in. Kościół św. Michała, Plac Unirii z Kościołem Katolickim oraz pomnikiem Macieja Korwina. Przejazd do Oradei – spacer po jednym z najlepiej rozwiniętych miast Rumunii, w którym to mieszają się style architektury socjalistycznej, secesyjnej oraz barokowej. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną. Nocny przejazd przez Węgry i Słowację.

8 Dzień

Przyjazd do Polski w godzinach porannych/dopołudniowych.

Zobacz także oferty w

Zobacz nasze najbardziej atrakcyjne oferty last minute.

Budapeszt - Zakole D

Węgry to kraj o niepowtarzalnej atmosferze. Piękne zabytki malownicze krajobra
3 noce
3 noce

Paryż

Paryż to stolica Francji, miasto miłości, które pełni kluczową rolę admin
2 noce
2 noce

Wilno - Kowno - Trok

Wilno to stolica Litwy, posiada prawdopodobnie najbardziej imponującą starówk
2 noce
2 noce

Trzy Stolice

Stolica to duma i prestiż każdego państwa. Bez względu na majętność kraju
2 noce
2 noce

Wiedeń - Bratysław

Bratysława jest dumną stolicą Słowacji. Stanowi centrum życia kraju. Bratys
2 noce
2 noce

Berlin - Poczdam

Niemcy to kraj tysięcy możliwości o bogatej historii, leżący w Środkowej E
2 noce
2 noce

Nie przegap najlepszych ofert

Zapisz się do naszego Newslettera