+48 41 344 40 10, 41 346 29 03
pn. - pt. 08:00 - 18:00, sob. 10:00 - 14:00

Wiedeń – Bratysława

Miasto

Bratysława jest dumną stolicą Słowacji. Stanowi centrum życia kraju. Bratysława to wyjątkowe miejsce, które swoim klimatem, pięknymi zabytkami, niecodzienną architekturą przyciąga coraz więcej turystów.
Wiedeń, stolica Austrii, to jedno z najpiękniejszych miast świata. Znana i podziwiana nie tylko z powodu architektury sięgającej wszystkich epok historycznych, ale przede wszystkim za swą wybitną spuściznę muzyczną. Przez wieki Wiedeń wychowywał artystów słynnych na cały świat. Możemy tu podziwiać liczne opery, operetki, teatr oraz wystawy. Warto zatrzymać się w jednej z wiedeńskich kawiarenek, bądź zajrzeć do restauracji, żeby spróbować tej jakże wybornej kuchni.Program

Cena zawiera

 • transport klimatyzowanym autokarem klasy LUX,
 • 2 noclegi w hotelu**/*** w Wiedniu lub okolicach (pokoje 2, 3 os. z łazienkami),
 • 2 śniadania w formie bufetu,
 • opiekę pilota,
 • realizację programu,
 • ubezpieczenie KL, NNW oraz bagaż,
 • składkę na TFG – 10 zł.

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu oraz usługi lokalnych przewodników ok. 40 EUR/os.,
 • 2 obiadokolacji + 100 zł/os.,
 • dopłaty do pokoju 1 os. + 100  zł/os.,
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji w wysokości 3% wartości imprezy (dla chętnych).

Uwaga!

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od godzin otwarcia obiektów, warunków atmosferycznych oraz innych sytuacji, których nie możemy przewidzieć.

1 Dzień

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przyjazd do Bratysławy, zwiedzanie miasta, m.in. Wzgórze Zamkowe – piękna panorama stolicy oraz Dunaju, Most Słowackiego Powstania Narodowego z charakterystycznym „spodkiem”. Następnie spacer po Starym Mieście – Katedra św. Marcina, Ratusz, Pałac Prymasowski, Brama Michalska, Stary Most, Teatr Narodowy, czas wolny. Przejazd do hotelu na nocleg.

2 Dzień

Śniadanie. Przejazd do centrum Wiednia, zwiedzanie miasta, m.in. objazd autokarem reprezentacyjną aleją Ring – Opera Wiedeńska, Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Historii Natury, Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Kościół Wotywny, Muzeum Sztuki Użytkowej oraz Park Miejski ze słynnym “złotym Straussem”.  Przejazd w okolice Domu Hundertwassera – “bajkowa budowla”, na dachu którego rosną dziesiątki drzew i krzewów. Następnie spacer najsłynniejszymi ulicami i placami przez starówkę – Albertina, Hofburg, zwiedzanie Muzeum Sisi, apartamentów oraz srebrnej kolekcji, Kohlmarkt, Graben z Kolumną Morową, Katedra św. Szczepana. Wjazd na Wzgórze Kahlenberg, z którego Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń, piękna panorama miasta. Powrót do hotelu na nocleg.

3 Dzień

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie stolicy Austrii, m.in. przejście trasą Grand Tour po Pałacu Schonbrunn, spacer po parku, w którym znajduje się Palmiarnia, Glorietta oraz Fontanna Neptuna. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.

Zobacz także oferty w

Zobacz nasze najbardziej atrakcyjne oferty last minute.

Budapeszt - Zakole D

Węgry to kraj o niepowtarzalnej atmosferze. Piękne zabytki malownicze krajobra
3 noce
3 noce

Trzy Stolice

Stolica to duma i prestiż każdego państwa. Bez względu na majętność kraju
2 noce
2 noce

Budapeszt

Budapeszt stolica Węgier, położona w północnej części kraju nad Dunajem.
2 noce
2 noce

Berlin - Poczdam

Niemcy to kraj tysięcy możliwości o bogatej historii, leżący w Środkowej E
2 noce
2 noce

Lwów

Lwów to olśniewające miasto, w którym czas stanął w miejscu. Przepiękny L
2 noce
2 noce

Rumunia

Rumunia to kraj leżący w południowo- wschodniej Europie nad Morzem Czarnym. P
5 nocy
5 nocy

Nie przegap najlepszych ofert

Zapisz się do naszego Newslettera