+48 41 344 40 10
pn. - pt. 09:00 - 17:00

Wilno – Kowno – Troki

Miejscowość

Wilno to stolica Litwy, posiada prawdopodobnie najbardziej imponującą starówkę w Europie. Miasto położone jest w Dolinie Wilejki, otoczone lasami sosnowymi. Znajduje się tu imponujący zabytkowy kompleks uniwersytetów, jak również jest wielkim ośrodkiem religijnym. Wilno jest znane ze swoich kościołów starych i zabytkowych, między innymi znajduje się tu tak licznie odwiedzane przez turystów Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej. Wilno to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych stolic w Europie z zabytkami sięgającymi XV i XVI w., a sami Wilnianie są przemiłymi, gościnnymi i radosnymi ludźmi.

 

Cena zawiera

  • transport klimatyzowanym autokarem klasy LUX,
  • 2 noclegi w hotelu*** w Wilnie (pokoje 2, 3 os. z łazienkami),
  • 2 śniadania w formie bufetu,
  • opiekę pilota,
  • realizację programu,
  • ubezpieczenie KL, NNW oraz bagaż.

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu oraz usługi lokalnych przewodników ok. 20 EUR/os.,
  • 2 obiadokolacji + 70 zł/os.,
  • dopłaty do pokoju 1 os. + 100 zł/os.,
  • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji w wysokości 3% wartości imprezy (dla chętnych).

 

Uwaga!

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od godzin otwarcia obiektów, warunków atmosferycznych oraz innych sytuacji, których nie możemy przewidzieć.

1 Dzień
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Kowna, zwiedzanie, m.in. Ruiny Zamku, Starówka – Bazylika archikatedralna św. Pawła i Piotra, Ratusz zwany „Białym Łabędziem”, Dom Perkuna, spacer Aleją Wolności, Kościół św. Michała Archanioła. Przejazd Wilna, wjazd na Górę Trzech Krzyży. Przejazd do hotelu na nocleg.

2 Dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Wilna, m.in. barokowy kościół św. Piotra i Pawła z piękną fasadą, Plac Jana Pawła II, który został tak nazwany dla uczczenia papieskiej pielgrzymki na Litwę, Zamek Górny. Przejazd do centrum, spacer, m.in. Ostra Brama – symbol miasta, jedyna zachowana brama miejska ze średniowiecznych murów obronnych, klasztor Bazylianów, Kościół św. Teresy, cerkiew św. Ducha, Filharmonia Narodowa, pomnik i muzeum Adama Mickiewicza, plac katedralny z dzwonnicą i katedrą św. Stanisława i Władysława, kościół św. Anny. Powrót do hotelu na nocleg.

3 Dzień
Śniadanie. Zwiedzanie założonego w 1800r. cmentarza na Rossie, gdzie spoczywają polscy żołnierze, polegli podczas wojny w latach 1920-21, matka Józefa Piłsudskiego oraz jego serce. Przejazd do Trok – zwiedzanie zamku Wielkich Książąt Litewskich nad jeziorem Galve zbudowanego przez księcia Witolda. Wyjazd w drogę powrotną do kraju w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.

Zobacz także oferty w

Zobacz nasze najbardziej atrakcyjne oferty last minute.

Władysławowo

Władysławowo to jedno z najatrakcyjnie
za osobę

Bułgaria Słoneczny

Słoneczny Brzeg to największy i najpop
za osobę

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba to miejscowość wypoc
za osobę

Władysławowo

Władysławowo to jedno z najatrakcyjnie
za osobę

Bułgaria Słoneczny

Słoneczny Brzeg to największy i najpop
za osobę

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba to miejscowość wypoc
za osobę

Nie przegap najlepszych ofert

Zapisz się do naszego Newslettera