+48 41 344 40 10, 41 346 29 03
pn. - pt. 09:00 - 17:00

Włochy w pigułce

Opis krótki

Włochy to miejsce narodzin wielkiej cywilizacji, rozwiniętej kultury i nauki. Kojarzą nam się z majestatycznymi zabytkami, od antycznych przez renesansowe po współczesne. Specyficzny charakter dodaje unikalna kultura, tradycja oraz wspaniała śródziemnomorska kuchnia. Najpiękniejszą perłą Włoch jest Rzym – wieczne miasto, kwintesencja włoskości, pełne zabytków, emanuje niezwykłym klimatem i elegancją, a jego autentyzm pozostawia niezatarte wspomnienia.

Program

1 Dzień
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Czechy, Austrię w kierunku Włoch.

2 Dzień
Przyjazd do Chioggia – rejs statkiem wzdłuż „laguny weneckiej”. Zwiedzanie miasta, m.in. Bazylika św. Marka, Most Westchnień, Pałac Dożów, Wieża Zegarowa, spacer w okolice Mostu Rialto, czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 Dzień
Śniadanie. Przejazd do Asyżu, zwiedzanie miasta św. Franciszka, m.in. Bazylika św. Franciszka z grobem, Plac Ratuszowy z wieżą, Bazylika św. Klary. Następnie Bazylika Matki Boskiej Anielskiej z Kaplicą Porcjunkuli. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, obiadokolacja, nocleg.

4 Dzień
Śniadanie. Przejazd do Rzymu – zwiedzanie starożytnej części miasta, m.in. Koloseum, Palatyn, Forum Romanum, Kapitol, wyspa na Tybrze wraz z Kościołem św. Bartłomieja. W godzinach popołudniowych przejazd do Monte Cassino – zwiedzanie Opactwa Benedyktyńskiego, złożenie kwiatów na cmentarzu wojskowym. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg.

5 Dzień
Śniadanie. Przejazd do Watykanu (w tym dniu poruszamy się komunikacją miejską) – zwiedzanie, m.in.  Bazylika św. Piotra z grobem Jana Pawła II, Kopuła Bazyliki św. Piotra, Plac św. Piotra. Następnie przejazd do Rzymu – spacer szlakiem słynnych placów i fontann, m.in. Plac Wenecki, Plac Navona, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną. Nocny przejazd przez Austrię i Czechy.

6 Dzień
Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Cena zawiera

 • transport klimatyzowanym autokarem klasy LUX,
 • 3 noclegi w hotelach*** ( pokoje 2,3 os. z łazienkami),
 • 3 śniadania, 3 obiadokolacje,
 • opiekę pilota,
 • realizację programu,
 • ubezpieczenie KL, NNW oraz bagaż,
 • składkę na TFG – 10 zł.

 

 

Cena nie zawiera

 • statku do Wenecji, usługi lokalnych przewodników, komunikacji miejskiej oraz taksy klimatycznej ok. 55 EUR/os.,
 • dopłata do pokoju 1 os. + 200 zł,
 • napoi do obiadokolacji,
 • możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji w wysokości 4,3% wartości imprezy (dla chętnych).

 

Uwaga!

Istnieje możliwość zwiedzania Muzeum Watykańskiego, deklaracja tylko i wyłącznie w momencie rezerwacji + 90 zł/os.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od godzin otwarcia obiektów, warunków atmosferycznych oraz innych sytuacji, których nie możemy przewidzieć.

1 Dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy, Austrię w kierunku Włoch.
2 Dzień
Przyjazd do Wenecji – rejs tramwajem wodnym w okolice Placu św. Marka. Zwiedzanie miasta, m.in. Bazylika św. Marka, Most Westchnień, Pałac Dożów, Wieża Zegarowa, spacer w okolice Mostu Rialto, czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
3 Dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Asyżu, zwiedzanie miasta św. Franciszka, m.in. Bazylika św. Franciszka z grobem, Plac Ratuszowy z wieżą, Bazylika św. Klary. Następnie Bazylika Matki Boskiej Anielskiej z Kaplicą Porcjunkuli. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
4 Dzień
Śniadanie. Przejazd do Rzymu – zwiedzanie starożytnej części miasta, m.in. Koloseum, Palatyn, Forum Romanum, Kapitol, wyspa na Tybrze wraz z Kościołem św. Bartłomieja. W godzinach popołudniowych przejazd do Monte Cassino – zwiedzanie Opactwa Benedyktyńskiego, złożenie kwiatów na cmentarzu wojskowym. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg.
5 Dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Watykanu – zwiedzanie, m.in. Bazylika św. Piotra z grobem Jana Pawła II, Kopuła Bazyliki św. Piotra, Plac św. Piotra. Następnie przejazd do Rzymu – spacer szlakiem słynnych placów i fontann, m.in. Plac Wenecki, Plac Navona, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną. Nocny przejazd prze Austrię i Czechy.
6 Dzień
W godzinach południowych przyjazd na miejsce zbiórki.

Zobacz także oferty w

Zobacz nasze najbardziej atrakcyjne oferty last minute.

Nie przegap najlepszych ofert

Zapisz się do naszego Newslettera