Bułgaria

 

Słoneczny Brzeg

To największy i najpopularniejszy kurort na wybrzeżu Morza Czarnego. Położony w bezpośrednim sąsiedztwie urokliwego i zabytkowego Nesebyru, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nazwa miejscowości w pełni oddaje panujące w niej warunki klimatyczne - słońce, czysta woda i wydmy sięgające do 20 m wysokości. Plaża bardzo dobrze zagospodarowana, szeroka i piaszczysta z łagodnym wejściem do morza, o długości około 10 km. Uhonorowana tytułem Błękitnej Flagi za czystość wody i piasku. Warunki tutaj sprzyjają sportom wodnym, takim jak windsurfing czy nurkowanie. Zaś bogata infrastruktura turystyczna i niezliczona ilość atrakcji - 2 aquaparki, dyskoteki, puby, liczne restauracje oferujące kuchnię z całego świata zadowolą najbardziej wymagających turystów. Nie bez powodu Słoneczny Brzeg nazywany jest Las Vegas Wschodu

Święty Włas

To czarujące miasteczko położone u podnóża południowych stoków Starej Planiny z przepięknym widokiem na morze. Usytuowanie pomiędzy morzem, a górami kształtuje jego klimat jako właściwy do leczenia m.in. schorzeń górnych dróg oddechowych. Zbudowane w II tysiącleciu p.n.e. przez starożytnych Traków jest jedną z najstarszych osad w gminie Nesebyr. W czasach starożytnych nazywany był Larisą. W XIV wieku przyjął imię świętego Vlasa - patrona handlarzy, hodowców zwierząt i uzdrowiciela. Obecnie to spokojny kurort z własnym portem jachtowym, najlepszymi barami i restauracjami, modnymi klubami i barami oraz bogatym zapleczem hotelowym. Istnieje regularny transport komunikacji miejskiej z miejscowości Sveti Vlas do oddalonego o 5 km Słonecznego Brzegu i dalej Nesebyru.

 Złote Piaski

 

                  

 

Każdy turysta jest ubezpieczony w SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. 

  • Koszty Leczenia 10000 EUR
  • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków 15000 PLN
  • Bagaż 800 PLN

Ubezpieczenie jest rozszerzone o choroby przewlekłe i nowotworowe oraz koszty leczenia w skutek zachorowania na Sars-Cov1, Sars-Cov2 z ich mutacjami.

Dodatkowo zalecamy zabranie ze sobą karty EKUZ (karta wyrabiana jest bezpłatnie w placówce NFZ)

Leczenie w przypadku zachorowania na COVID - 19 

W przypadku zachorowania na wczasach leczenie odbywa się na koszt firmy ubezpieczeniowej.

Kwarantanna za granicą

W przypadku kwarantanny klient nie jest obciążony kosztami ewentualnej kwarantanny. Każdy hotel, z którym współpracuje nasze biuro jest przygotowany na taką ewentualność i posiada przeznaczone do tego pokoje. 

Dla chętnych:

Ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej - dodatkowo płatne 4,9% wartości imprezy ( ubezpieczenie od kosztów rezygnacji obejmuje nagłe zachorowanie Ubezpieczonego na Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami. Potwierdzonego diagnozą medyczną);

Umowa ubezpieczenia może być zawarta w terminie najpóźniej do 7 dni od daty zawarcia umowy lub dokonania pierwszej opłaty. W przypadku, gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni, umowę ubezpieczenia można zawrzeć jedynie w dniu zawarcia umowy.

Informacje przelot samolotem

 

Przelot

Wszystkie przeloty czarterowe z Biurem Podróży Selva Tour są lotami bezpośrednimi.
Po znalezieniu się w strefie tranzytowej należy na tablicy odlotów odszukać numer rejsu do kraju docelowego. Prosimy o przybycie na lotnisko każdorazowo najpóźniej na 2-3 godziny przed odlotem. Ponieważ dni przyjazdu i odjazdu są dniami podróży, prosimy mieć na uwadze, że może dojść do zmiany godzin ze strony linii lotniczych. W najniekorzystniejszych przypadkach odlot może nastąpić w nocy, a przylot wcześnie rano. Opóźnienia zdarzają się szczególnie w okresie wzmożonego ruchu turystycznego, bądź wynikają z warunków atmosferycznych lub innych zakłóceń, na które Biuro Podróży Selva Tour nie ma wpływu (strajki obsługi, awarie techniczne, przejściowe przeciążenia międzynarodowych korytarzy powietrznych lokalne przepisy dotyczące startów/lądowań samolotów, obostrzenia przepisów bezpieczeństwa itp.). Przeloty odbywają się bez usług cateringowych. Prosimy o zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Przewozu Pasażerów i Bagażu, dostępnymi biurze podróży. W przypadku podróży z dzieckiem, bez jednego z rodziców lub prawnego opiekuna, należy posiadać notarialną zgodę na wyjazd dziecka od nieobecnego rodzica/opiekuna. W przypadku dziadków podróżujących z wnukiem, muszą posiadać notarialną zgodę na wyjazd od obojga rodziców.

Bagaż

Klient może ze sobą zabrać bagaż podręczny do 5 kg. o wymiarach 55x20x40 i jedną sztukę bagażu głównego tzw. rejestrowanego o wadzę 20 kg. Każdy nadbagaż podlega opłacie dodatkowej zgodnie z taryfą, dostępną u sprzedawcy. Prosimy zwrócić uwagę na to, by nie przewozić ważnych leków, dokumentów i rzeczy wartościowych w bagażu rejestrowanym. Należy wyraźnie oznaczyć wszystkie sztuki bagażu nazwiskiem i adresem.

Bagaż podręczny

Bagaż podręczny: do przedmiotów, których nie wolno pakować do bagażu podręcznego – ze względu na możliwość spowodowania zagrożenia – zaliczane są płyny pow. 100 ml, przedmioty ostre i szpiczaste, jak np. noże, nożyce, śrubokręty, narzędzia udarowe, broń wszelkiego rodzaju, a także jej modele i atrapy. Osoby, które ze względów zdrowotnych muszą zabrać ze sobą na pokład płynne lekarstwa, urządzenia do mierzenia poziomu cukru, kule etc. muszą mieć ze sobą przy odprawie ważne zaświadczenie lekarskie w języku angielskim.

Transfer do Hotelu

Transfer odbywa się klimatyzowanym autokarem, busem lub samochodem osobowym do hotelu. W większości przypadków autobus będzie obsługiwać kolejno hotele, które znajdują się na trasie transferu.

Informacje przejazd autokarem

 

Autokar

Miejsca w autokarze przydzielane są zgodnie z kolejnością zgłoszeń i wskazywane są przez pilota. Każdemu uczestnikowi przysługuje jedno miejsce. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego miejsca w autokarze (jeśli są dostępne) informacje na temat kosztów dostępne są w Biurze Podróży Selva Tour. 

Bagaż

Ilość bagażu na osobę ograniczona jest do jednej walizki lub torby podróżnej maksymalni do 20 kg. oraz niedużego bagażu podręcznego. W autokarze nie ma możliwości dopłacić za nadbagaż, w takim przypadku obsługa odmówi zabrania dodatkowej walizki bądź torby. Bagaże oddawane do luku bagażowego w autokarach powinny być podpisane oraz oznaczone w sposób umożliwiający ich identyfikację właścicielowi w celu zapobiegania pomyłką.

Transport

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia w trakcie przejazdu z przyczyn niezależnych od biura.
Na trasach dojazdowych przejazd odbywa się różnymi środkami transportu, samochodem osobowym, mikrobusem, autokarem turystycznym. Z możliwością kilku przesiadek.
Na trasie przejazdu z Polski do miejsca docelowego za granicą postoje są wyznaczane przez obsługę autokaru co 3-4 godziny (jeśli autokar w danym czasie nie będzie mógł się zatrzymać czas może się wydłużyć).

Zbiórka

Prosimy o bezwzględne przybycie na miejsce zbiórki 15 minut przed planowanym odjazdem autokaru. Godziny podawane w rozkładach jazdy są godzinami odjazdu autokaru z miejsca podstawienia. Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany godzin oraz miejsca wyjazdu.

Bezpieczeństwo podczas podróży

w autokarze obowiązuje zakaz palenia wyborów tytoniowych, papierosów elektrycznych oraz spożywania alkoholu, bądź innych środków odurzających, obsługa autokaru może odmówić zabrania na pokład osoby nietrzeźwej, w każdym z środków transportu prosimy o bezwzględne zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Informacje dojazd własny

 

Voucher

Jest wysyłany na 72 godziny przed wyjazdem na adres email. Na voucherze są dane i adres hotelu oraz informacja o godzinie zameldowania - wymeldowania.